Kuratorzy sztuki współczesnej z całego świata w Sopocie

Budynek Państwowej Galerii Sztuki w Sopocie
Fot. Fotobank.PL/UMS

Podczas trwającego trzy dni Międzynarodowego Kongresu Kuratorów Sztuki Współczesnej IKT (10-13 maja), który organizowany był przez miasto Gdańsk oraz CSW Łaźnia, nie mogło zabraknąć wizyty uczestników kongresu w Sopocie. Grupa około stu kuratorów z całego świata zwiedziła największą na Pomorzu galerię – Państwową Galerię Sztuki w Sopocie.

Goście kongresu zostali przywitani przez Joannę Cichocką-Gulę, wiceprezydent Sopotu oraz Zbigniewa Buskiego, dyrektora galerii. Międzynarodowy Kongres Kuratorów Sztuki Współczesnej IKT organizowany jest każdego roku w innym kraju. Jego głównym inicjatorem jest Międzynarodowe Stowarzyszenie Kuratorów Sztuki Współczesnej IKT , zrzeszające ponad 700 kuratorów i kuratorek sztuki z całego świata. 

Kongres jest wydarzeniem zamkniętym, dedykowanym członkom stowarzyszenia IKT, ale w programie znajdują się także wydarzenia otwarte dla publiczności. Kuratorki i kuratorzy z całego świata spotykają się co roku na kongresie w innym regionie świata, po to, aby dzielić się wiedzą, wymieniać doświadczenia i pomysły oraz poszerzać profesjonalną sieć kontaktów.

 

 

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...