Poważna awaria Przepompowni Ścieków Ołowianka [AKTUALIZACJA]

studzienka kanalizacyjna z herbem Sopotu
mat. prasowe UMS

W związku z awarią Przepompowni Ścieków Ołowianka, która odbiera ścieki z Sopotu oraz tzw. Dolnego Tarasu Gdańska (tj. dzielnic Żabianka, Przymorze, Zaspa, Oliwa, Wrzeszcz, Letnica, Nowy Port, Osowa, Dolne Miasto, Śródmieście) prosimy mieszkańców o ograniczenie zużycia wody i korzystania z kanalizacji sanitarnej. Dodatkowo informujemy o możliwości wystąpienia podtopień kanalizacji sanitarnej w tych dzielnicach.

By ograniczyć niekontrolowany wylew ścieków i podtopienia kanalizacji, konieczne jest wykonanie zrzutu awaryjnego ścieków do rzeki Motławy.

Ekipy SNG dokonują oceny przyczyn wystąpienia awarii. Uruchomiono wszystkie służby oraz środki techniczne i eksploatacyjne do usuwania awarii i minimalizacji jej skutków.

UWAGA! Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Sopocie w związku z awaryjnym zrzutem ścieków do rzeki Motławy ostrzega przed wchodzeniem do wód Zatoki Gdańskiej.

autor: komunikat Saur Neptun Gdańsk

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...