Pamięci Józefa Golca – uroczystość w Szkole Podstawowej nr 8

Józef Golec z uczniami
Józef Golec z uczniami. Fot. materiały promocyjne

Wybitny pedagog, działacz społeczny, esperantysta, badacz i popularyzator dziejów kurortu, wreszcie ukochany wychowawca wielu pokoleń sopocian. 28 maja zapraszamy wszystkich na uroczystość upamiętniającą zmarłego w tamtym roku Józefa Golca – w programie nadanie jego imienia fragmentowi ul. 3 Maja oraz otwarcie wystawy biograficznej.

Józef Golec (1935-2017) – pedagog i działacz społeczny, zapisał się trwale w historii Sopotu i w pamięci wielu mieszkańców miasta. Jako pedagog i wychowawca kształtował charaktery kolejnych roczników młodych sopocian. Propagował i czynnie uprawiał turystykę, był esperantystą i twórcą exlibrisów. Dzięki jego staraniom sopocka „ósemka” stała się pierwszą szkołą w Polsce, w której szachy pojawiły się jako przedmiot nauczania, już w 1977 r. Przez wiele lat zawodowo i emocjonalnie związany z SP nr 8, był także autorem publikacji związanych z historią szkoły i miasta.

28 maja o godz. 15.00 w Szkole Podstawowej nr 8 przy ul. 3 maja 41 w Sopocie odbędzie się uroczystość poświęcona Józefowi Golcowi.

W programie:

  • nadanie imienia Józefa Golca fragmentowi ul. 3 Maja, prowadzącemu do Szkoły Podstawowej nr 8,
  • wystawa biograficzna,
  • prezentacja notacji filmowej zrealizowanej w ramach projektu „Sopocianie” ,
  • występy artystyczne uczniów Szkoły Podstawowej nr 8.

Zapraszają: prezydent Sopotu, Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 8 im. Jana Matejki w Sopocie oraz Muzeum Sopotu

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...