Żeglarski Puchar Trójmiasta – trzy dni regat, trzech gospodarzy

Żaglówki na wodzie
Fot. materiały prasowe PZŻ

Szósta edycja regat odbędzie się w dniach od 25 do 27 maja. Tradycyjnie załogi z całej Polski spotkają się w Trójmieście w ostatni weekend maja, by wspólnie przywitać nowy sezon na Zatoce Gdańskiej.

W tym roku gospodarzem inauguracji ERGO Hestia Żeglarskiego Pucharu Trójmiasta  będzie Gdynia, następnego dnia, po pierwszych wyścigach, załogi zacumują w Sopocie, natomiast finał regat odbędzie się w Gdańsku.

W ostatni weekend maja już stale żeglarzy porywa Żeglarski Puchar Trójmiasta – trzydniowe regaty rozgrywane na wodach Zatoki Gdańskiej dla załóg jachtów morskich i kabinowych. To wydarzenie, które otwiera sezon na Zatoce Gdańskiej. W Sopocie zmagania załóg oglądać będzie można w sobotę, 26 maja, start do pierwszego wyścigu o godz. 11.00 (marina).

Regaty organizowane są od 2013 r. i cieszą się rosnącym zainteresowaniem żeglarzy oraz kibiców tego wyjątkowego sportu. To idealna okazja do sprawdzenia jachtu i załogi przed sezonem.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...