Bezpieczny Sopot – przebudowane skrzyżowanie

Zakończyły się prace związane z przebudową skrzyżowania ulicy Łokietka z ulicą Polną w Sopocie. Na skrzyżowaniu obu ulic wyniesione zostało rondo, które usprawni ruch w tym miejscu i spowoduje, że przejazd przez tę część miasta będzie bardziej płynny i bezpieczny.

Prócz wzniesienia ronda i nowej nawierzchni, prace budowlane obejmowały również przebudowę sieci podziemnych i uzbrojenia. Inwestycja zrealizowana była z Budżetu Obywatelskiego i zamknęła się w kwocie 265 tys. zł.

Dziś od godz. 12.00 został wznowiony ruch na skrzyżowaniu.

Przypomnijmy (z BO):

Skrzyżowanie ul. Łokietka i Polna był to projekt lokalny. Założeniem projektu było zmniejszenie prędkości samochodów jadących ul. W. Łokietka. Działania polegają na modernizacji skrzyżowania. Projekt służyć będzie nie tylko mieszkańcom pobliskich domów, ale i całej okolicy poprawiając bezpieczeństwo.

Projekt zaakceptowano, jednak z uwagi na warunki terenowe zamiast wyniesionego skrzyżowania wskazanego w projekcie zmieniono na wykonanie ronda, które równie skutecznie spowolni kierowców przekraczających dozwoloną prędkość i dodatkowo rozwiąże problem tworzących się zatorów na tym skrzyżowaniu przy jednoczesnym zwiększeniu widoczności.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...