#wrzuctodokosza – ekologiczny projekt Biblioteki Sopockiej

Fot. materiały prasowe Biblioteki Sopockiej

Grą terenową dla dzieci o intrygującej nazwie Trzy zwoje R Biblioteka Sopocka oficjalnie rozpocznie projekt edukacyjny dla mieszkańców Sopotu. 5 czerwca, w Światowy Dzień Ochrony Środowiska, na godz. 16.30 Sopoteka zaprasza dzieci w wieku do 12 lat wraz z opiekunami na tajemniczą wyprawę.

W projekcie najbliższe miesiące wypełnią spotkania z pisarzami, m.in.:  Adamem Wajrakiem, Anną Kamińską, Zenonem Kuczyńskim, Stanisławem Łubieńskim, Arkadiuszem Szarańcem. Będą też gry terenowe, fotograficzne spacery, warsztaty recyklingowe i filmowe, projekcje dokumentalne i debaty. Dla najmłodszych kreatywne warsztaty ekologiczne z recyklingu, sadzenia roślinek, segregacji śmieci, zabawnie nazwane: Mniam, Fuuu!, Pstryk, Plusk i Uff… przygotowała Miniteka!

Zapowiedzi kolejnych wydarzeń,  ciekawostki ekologiczne i relacje znajdziecie Państwo na blogu projektu: Wrzuć to do kosza

Program Edukacji Ekologicznej jest realizowany we współpracy z Wydziałem Inżynierii i Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Sopotu. Projekt dofinansowano ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska w Gdańsku.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...