Tyczkarskie pary na molo

Zawodnik podczas skoku o tyczce
Fot. Fotobank.PL/UMS

Tego jeszcze nie grano. Nie tylko w Sopocie, ale także na świecie! Organizatorzy konkursu Tyczka na Molo odchodzą od rutyny i zmieniają formułę. 2 czerwca, zamiast indywidualnego – będzie skakanie… parami.

Oczywiście nie jednocześnie. Choć można sobie wyobrazić sytuację, w której stojaki rozstawione są szerzej, a i na zeskok jest więcej miejsca… Żarty jednak na bok, bo jakkolwiek w nowatorskiej formule – w Sopocie, w XXXI Tyczce na Molo szykuje się zupełnie poważne skakanie.

Trójmiejskiej publiczności zaprezentuje się sześć tyczkarskich – tu użyjmy tenisowej terminologii – mikstów. A w nich kilku tuzów, z Pawłem Wojciechowskim, mistrzem świata z 2011 r. i Robertem Soberą, mistrzem Europy sprzed dwóch lat, na czele. Sportową parę stworzą odpowiednio z Justyną Śmietanką i gdynianką Agnieszką Kaszubą. Smaczku rywalizacji doda fakt, że ta pierwsza od niedawna znajduje się pod szkoleniową pieczą naszej Anny Rogowskiej

Do rezultatu miksta zaliczana będzie suma najlepszych skoków obojga zawodników. Zawody odbędą się w sobotę, 2 czerwca, o godz. 16.30 na sopockim Skwerze Kuracyjnym.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...