II Sopockie Wieczory Organowe

Publicznośc podczas koncertu organowego siedzi w kościele św. Jerzego w Sopocie
Fot. www.sipolenta.pl

W cztery kolejne soboty czerwca – 9, 16, 23 i 30 – w parafii św. Jerzego na sopockim Monciaku odbywać się będzie druga edycja Sopockich Wieczorów Organowych. Każdy z koncertów rozpocznie się o godzinie 19.00, wstęp jest wolny.

Usłyszymy cztery składy kameralne: organy i dwa flety, organy i skrzypce, organy i saksofon, organy i trąbka. Mimo, iż muzycy wystąpią na chórze, obecna na koncertach publiczność będzie miała możliwość śledzenia występu artystów na ekranie ustawionym przy ołtarzu. Dodatkowo usłyszymy ciekawostki o kompozytorach wykonywanych utworów oraz okolicznościach ich powstania.

Powrót do tradycji koncertów organowych w parafii św. Jerzego, pozytywnie przyjęty przez licznie zgromadzoną na zeszłorocznych koncertach publiczność, daje nadzieję na to, iż Sopockie Wieczory Organowe znajdą stałe miejsce w panoramie kulturalnej Sopotu i będą wyczekiwane przez publiczność każdego roku.

Organizatorem cyklu koncertów jest stowarzyszenie Promień Sztuki.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...