Remonty i przebudowy dróg oraz procesje Bożego Ciała

Sygnalizator świetlny przy robotach drogowych
Fot. Fotobank.PL/UMS

Zarząd Dróg i Zieleni w Sopocie informuje, że od 30 maja do 5 czerwca 2018 r. planowane są prace mogące powodować utrudnienia w ruchu drogowym.

1. Kontynuowane będzie zamknięcie ul. Powstańców Warszawy na wysokości skrzyżowania z ul. Budzysza – objazd ulicą Budzysza, a następnie ul. Haffnera.

Dodatkowo na ul. Haffnera wprowadzony został ruch wahadłowy na odcinku od Grodziska do ul. Sępiej.

2. Kontynuowane będą prace związane z rewitalizacją skarpy sopockiej w ciągu ul. Sobieskiego. W związku z pracami na odcinku od ul. Chopina do ul. Chrobrego obowiązuje jeden kierunek ruchu w stronę ul. Chopina.

3. Kontynuowany będzie remont chodnika wzdłuż Al. Niepodległości od skrzyżowania z ul. Wybickiego w kierunku Gdańska. Podczas prac możliwe czasowe zajęcia prawego pasa jezdni Al. Niepodległości w kierunku Gdańska.

4. Prowadzona będzie naprawa ubytków w nawierzchni jezdni na:

- ul. 3 Maja na odcinku od ul. Sobieskiego w kierunku Al. Niepodległości,

- ul. Sikorskiego,

- ul. Armii Krajowej na odcinku od ul. Sikorskiego do ul. Andersa. 

Prace prowadzone będą przy jednostronnym zwężeniu jezdni.

5. Planowane są prace związane z przycinką sanitarną drzew na ulicach:

- ul. Sikorskiego,

- ul. Andersa na odcinku od skrzyżowania z ul. Mickiewicza do skrzyżowania z ul. Paderewskiego.

6. 1 czerwca planowane jest całkowite zamknięcie ul. Sopockiej w Gdyni. Na czas zamknięcia w kierunku Gdyni zostanie wyznaczony objazd Al. Niepodległości, a następnie Al. Zwycięstwa.

***

W czwartek, 31 maja, większość parafii w Sopocie organizuje procesje Bożego Ciała, które przejdą ulicami miasta. Nie planowane są zamknięcia ulic przez ZDiZ, a jedynie mogą wystąpić chwilowe zamknięcia przez służby porządkowe na trasie przejścia.

I tak:

  1. Parafia pw. św. Jerzego (w godz. 9.00-12.00) – trasa: od kościoła św. Michała Archanioła, ul. 3 Maja, Kościuszki, do kościoła św. Jerzego / Plac Konstytucji 3 Maja, następnie ul. Bohaterów Monte Cassino do kościoła św. Andrzeja Boboli.
  2. Parafia pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa (w godz. 10.00-11.30) – trasa: z kościoła ul. Jacka Malczewskiego, do Księżycowej, Chodowieckiego, Jacka Malczewskiego, następnie w prawo w kierunku Alei Niepodległości do kaplicy Matki Bożej. Ostatni etap będzie prowadził ul. Malczewskiego w kierunku kościoła.
  3. Parafia p.w. św. Bernarda (od godz. 9.30) trasa ul. Abrahama, Żeromskiego, Herberta, Mickiewicza, Abrahama.
  4. Parafia p.w. Zesłania Ducha Świętego (od godz. 11.30) trasa: ul. Kujawską i Małopolską do Wejherowskiej, następnie Mazowiecką i Kujawską do kościoła.

Za występujące utrudnienia w ruchu przepraszamy. Prosimy o dostosowanie się do obowiązujących zmian w ruchu, o których informują stosowne znaki lub służby porządkowe.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...