Woda zdatna do kąpieli – cofnięte zalecenie sanepidu  

Ludzie wypoczywający na plaży nad brzegiem wody
Fot. Fotobank.PL/UMS

Pomorski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny poinformował o wynikach badań próbek wody, które zostały pobrane 1 czerwca 2018 r., m.in. w 4 punktach w Sopocie.

  1. Sopot Hotel Haffner – Esentra
  2. Sopot park Północny 1
  3. Sopot EKO – Tropikalna Wyspa
  4. Sopot 32A-33

Badania próbek wody wykonały akredytowane laboratoria Wojewódzkiej Stacji Sanitarno- Epidemiologicznej w Gdańsku i Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Gdyni.

W próbkach wody:  Sopot Hotel Haffner – Esentra, Sopot park Północny oraz Sopot EKO – Tropikalna Wyspa, Sopot 32A-33 nie stwierdzono przekroczenia norm występowania bakterii Escherichia coli w zakresie wymagań rekomendowanych dla kąpielisk.

Pomorski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny w związku z wynikami badań próbek, w których woda odpowiada wymaganiom, odwołuje rekomendacje nie korzystania z kąpieli w wodach Zatoki Gdańskiej w obszarze Sopotu.

Jakość wody z rejonu Zatoki Gdańskiej, w miejscach, w których planowane jest utworzenie kąpielisk, będzie nadal monitorowana. Kolejne próbki wody do badań z pasa nadmorskiego Gdańsk – Sopot – Gdynia zostaną pobrane jutro.

Przypominamy, że kąpieliska miejskie w Sopocie będą czynne od 15 czerwca, wtedy też na plaży pojawią się ratownicy. Prosimy o rozwagę w korzystaniu z kąpieli w Zatoce.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...