Festiwal Teatrów Dziecięcych

Dwie młode aktorki na scenie podczas przedstawienia
Premiera spektaklu Sopockiego Teatru Baabus Musicalis pt. „Miska Specjalna”. Fot. Fotobank.PL/UMS

Od 11 do 15 czerwca Sopotem zawładną młodzi artyści. Międzynarodowy Festiwal Teatrów Dziecięcych ICTF Sopot powstał z potrzeby oddania w ręce dzieci i młodzieży – działających w grupach teatralnych i warsztatowych – idei tworzenia kultury widowiskowej.

Dziś na świecie jest wiele festiwali tego typu, lecz w większości są tworzone przez dorosłych. ICTF Sopot kładzie nacisk na formę teatralno-muzyczną i musicalową, tworzoną przez dzieci i młodzież do 18. roku życia.

Festiwal to święto dziecięcej i młodzieżowej twórczości scenicznej, szansa na spotkanie na linii „młody twórca – młody widz”. Przegląd zespołów dramatycznych – dziecięcych i młodzieżowych z całego świata, pozwoli także na wzajemne poznanie tradycji i obyczajów reprezentowanych przez różne narodowości.

Programy festiwalowe odbywają się w różnych miejscach w Sopocie:

  • Teatr na Plaży,
  • Teatr Wybrzeże – scena kameralna,
  • Grodzisko (scena z namiotem),
  • Muzeum Sopotu (scena z namiotem),
  • Państwowa Galeria Sztuki,
  • miejsca w przestrzeni miejskiej.

Festiwal Teatrów Dziecięcych ICTF Sopot 2018

11-15 czerwca
godz. 8.00-23.00

organizator: Sopocki Teatr Muzyczny Baabus Musicalis

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...