Jeździecka Liga Mistrzów na Hipodromie

Jeździec na koniu skacze przez przeszkodę
Fot. Fotobank.PL/UMS

Międzynarodowe Zawody w Skokach przez Przeszkody CSIO to impreza doskonale znana sopockiej – i nie tylko – publiczności. Tegoroczna edycja LOTTO CSIO 5* będzie z pewnością wyjątkowa. Sopockie zawody trafiły do Pierwszej Dywizji europejskich rozgrywek Pucharu Narodów FEI Longines Nations Cup Jumping. Ten awans wynosi organizowaną przez Hipodrom imprezę do elitarnej, europejskiej ligi. LOTTO CSIO 5* w Sopocie rozpoczną się 14 i potrwają do 17 czerwca.

Zawody jeździeckie na poziomie, który udało się osiągnąć organizatorom, rozgrywane są w zaledwie ośmiu europejskich miastach. Sopot znalazł się w tym prestiżowym gronie.

Zawodnicy ze ścisłej światowej czołówki powalczą o ponad 2 mln zł, które znajdą się w puli nagród, a także o punkty do Rankingu Longines. W niedzielę, 17 czerwca, odbędzie się konkurs Pucharu Narodów, FEI Longines Nations Cup, który po raz pierwszy w historii zawodów w Sopocie, będzie zaliczany do Pierwszej Dywizji. To odpowiednik Champions League w piłce nożnej. Wystartują z niej bardzo mocne drużyny, m.in. z Niemiec, Francji, Włoch, Belgii czy Stanów Zjednoczonych. Niewątpliwie uwagę publiczności skupi także na sobie Jessica Springsteen, reprezentująca USA 26-letnia córka gwiazdy rocka Bruce’a Springsteena. Krótko mówiąc na Międzynarodowych Zawodach w Skokach przez Przeszkody LOTTO CSIO 5* w Sopocie zobaczymy najlepszych jeźdźców z całego świata.

Na kibiców czekają, oprócz sportowych emocji, ciekawe pokazy, ogromna strefa expo, strefa wypoczynkowa, food trucki a także atrakcje dla najmłodszych.

LOTTO CSIO5* z Sopotu będą transmitowane przez 12 kanałów telewizyjnych w 57 krajach.

Tuż po zawodach CSIO5*, w dniach 21-24 czerwca, odbędą się kolejne zawody międzynarodowe w skokach przez przeszkody – CSI2*. Mimo, iż są to zawody o niższej randze niż CSIO, to z pewnością sportowych emocji oraz atrakcji dla odwiedzających sopocki Hipodrom nie zabraknie.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...