Kolejny rekord w Sopockim Budżecie Obywatelskim – 285 projektów!

Uśmiechnięte zieci w parku
W kwietniu, kiedy mieszkańcy mogli składać wnioski do BO, wspólnie nakręcili film o Sopockim Budżecie Obywatelskim pt. „BO Sopot Tworzą Mieszkańcy”. W projekcie wzięło udział prawie 50 mieszkańców. Fot. Fotoban.PL/UMS

Właśnie zakończyła się wstępna weryfikacja wniosków złożonych do Sopockiego Budżetu Obywatelskiego. Wpłynęło aż 285 projektów – jest to największa liczba projektów w historii sopockiego BO. Po wstępnej weryfikacji na tę chwilę zakwalifikowano do głosowania 168 wniosków, ale liczba ta może się zwiększyć, gdyż do 24 czerwca wnioskodawcy mają czas na odwołanie się od decyzji komisji lub poprawienie swojego wniosku.

– Cieszy duże zainteresowanie Budżetem Obywatelskim, a szczególnie zgłoszona liczba projektów społecznych. Mam nadzieję, że spotkają się z zainteresowaniem sopocian, zostaną wygłosowane i w przyszłości będą służyć mieszkańcom – mówi Jacek Karnowski, prezydent Sopotu. 

Wszystkie zgłoszone do budżetu obywatelskiego wnioski można obejrzeć na stronie Sopockiego Budżetu Obywatelskiego. Mieszkańcy zgłaszali w tym roku nie tylko projekty inwestycyjne, ale dużo było propozycji związanych z prowadzeniem zajęć w bibliotekach, integracją seniorów itp.

Ostateczną listę projektów poddanych pod głosowanie poznamy do 30 czerwca. Natomiast głosowanie w Sopockim Budżecie Obywatelskim odbędzie się od 10 do 24 września.

Zobacz również film o BO Sopot

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...