Twój szpik może pomóc – genetyczni bliźniacy poszukiwani

Lidia Dysarz
Lidia Dysarz. Fot. materiały organizatora

Uczniowie, wychowankowie i absolwenci II LO w Sopocie, na wieść o ciężkiej chorobie swojej bardzo lubianej i cenionej nauczycielki Lidii Dysarz, przystąpili do działania, by pomóc. Będą szukać dawców szpiku kostnego. I tak 16 i 17 czerwca, od godz. 10.00, zapraszają wszystkich chętnych przed kościół św. Jerzego oraz na skwer Kuracyjny (tylko 16 czerwca). Będzie można zarejestrować się w bazie DKMS i może pomóc swojemu bliźniakowi genetycznemu, o którym jeszcze się nawet nie wie i tym samym uratować komuś życie.

Młodzi ludzie wierzą, że działania, które płyną z serca, są szczere, przepełnione solidarnością międzyludzką, wielką siłę mają działania. Stąd akcja #pomocdlaLidzi #dwójkadlaLidzi.

Jednak akcja nie dotyczy tylko Lidii Dysarz. Każdy, kto zarejestruje się jako dawca szpiku w czasie głównej akcji 16-17 czerwca (Hipodrom w Sopocie, plac przy kościele św. Jerzego, skwer Kuracyjny, bulwar w Gdyni, ZOO w Oliwie, Riviera lub po prostu na stronie DKMS), może pomóc swojemu bliźniakowi genetycznemu. Może stać się tym, który uratuje życie komuś, kto tego najbardziej potrzebuje.

Oddanie próbki śliny trwa pięć minut, nic nie boli, a jest aktem humanizmu, wielkiej empatii, pięknej życzliwości. Dobro zawsze wraca, więc warto je rozdawać innym.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...