Zalewski śpiewa Niemena

Artyści podczas koncertu na scenie
Fot. materiały prasowe BART

W 2017 r. minęło pięćdziesiąt lat od premiery jednej z najważniejszych płyt w historii polskiej muzyki rozrywkowej, zatytułowanej, „Dziwny jest ten świat” Czesława Niemena. Z tej okazji, z inicjatywy jednego z najzdolniejszych obecnie polskich muzyków i wokalistów, powstał znakomity projekt „Zalewski śpiewa Niemena”. Znane piosenki Czesława Niemena będzie można usłyszeć w Operze Leśnej 19 lipca. Początek o godz. 20.00.

Krzysztof Zalewski to obecnie jeden z najmocniejszych rockowych głosów na polskiej scenie muzycznej. Muzyk sesyjny, kompozytor, wokalista, autor tekstów i multiinstrumentalista.

Zalewski podszedł do zadania z szacunkiem, ale nie na kolanach. Nie wywrócił utworów do góry nogami, nie wymyślał interpretacji na siłę odmiennych od oryginałów – raczej ujednolicił repertuar pochodzący z różnych okresów twórczych Niemena, po czym włożył w to wszystkie swoje umiejętności i całą energię.

Zalewski w towarzystwie sióstr Natalii i Pauliny Przybysz oraz czołówki polskich instrumentalistów stworzył program artystyczny prezentujący w nowej odsłonie najpiękniejsze utwory Niemena, takie jak: „Dziwny jest ten świat”, „Jednego serca”, jak i te jeszcze nieodkryte „Doloniedola” czy „Pielgrzym”.

Organizatorem koncertu jest Bałtycka Agencja Artystyczna BART . Bilety w cenie: 40 zł, 60 zł i 80 zł są do kupienia w kasie Opery Leśnej (ul. Moniuszki 12), w Punkcie Informacji Kulturalny Sopot (Plac Przyjaciół Sopotu) oraz na stronie internetowej Bałtyckiej Agencji Artystycznej BART.

 

 

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...