Bezpieczniej w Sopocie – nowa karetka w taborze sopockiego pogotowia

Nowa karetka pogotowia
Fot. materiały UMS

Samodzielny Publiczny Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej Miejska Stacja Pogotowia Ratunkowego z Przychodnią w Sopocie wzbogaciła się o nową karetkę ratunkową. Pojazd został włączony do istniejącej floty i już służy potrzebującym.

Pojazd kosztował 399 tys. zł, z czego Gmina Miasta Sopotu dofinansowała go w kwocie 250 tys., pozostałą część pogotowie wyasygnowało z własnego budżetu.

Nowa karetka była bez wyposażenia medycznego – wyposażenie jest przeniesione z pojazdu, który ta karetka zastąpiła. Ambulans ten jest z pełną zabudową wraz z lawetą i noszami, miejscami na montaż aparatury medycznej. Karetka zastąpiła ambulans paramedyczny. 

W minionym roku sopockie pogotowie wyjeżdżało aż 5986 razy.

– Cieszy, że pogotowie jest sprawne i ma nowy sprzęt – mówił prezydent Jacek Karnowski podczas uroczystego włączenia karetki do taboru. – Będę wyrazicielem życzeń pewnie większości spośród tu obecnych, żeby ratownicy i lekarze więcej zarabiali. Bo to w ich rękach jest nasze życie. Mam nadzieję, że dzięki ratownikom i lekarzom oraz sprawnemu sprzętowi to pogotowie ratunkowe będzie służyło nie tylko mieszkańcom Sopotu, ale także mieszkańcom części Gdańska oraz systemowi ratownictwa w regionie. Życzę państwu dużo szczęścia, bo to jest bardzo ważne w tej pracy. Niech ta karetka dobrze służy.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...