Turysto, szanuj Sopot!

Plakat Turysto, szanuj Sopot
Fot. materiały prasowe UMS

Pod takim hasłem miasto rozpoczyna kampanię adresowaną do turystów odwiedzających Sopot.

Mamy około 2 mln gości rocznie, w samym sezonie letnim sprzedaje się ponad milion biletów na molo – mówi Jacek Karnowski, prezydent Sopotu. – Popularność miasta cieszy i większość turystów zachowuje się w sposób bardzo kulturalny. Zdarzają się jednak osoby, które robią sobie w Sopocie wakacje nie tylko od pracy, ale także od dobrych obyczajów. Głośno zachowują się w mieszkaniu czy na ulicy przeszkadzając mieszkańcom, nie szanują przestrzeni wspólnej w mieście czy w kamienicach, śmiecą czy załatwiają swoje potrzeby, gdzie popadnie.

Miasto przygotowało 2 tys. plakatów (dwujęzycznych – po polsku i po angielsku), które przekazano zarządcom nieruchomości i spółdzielniom  mieszkaniowym, pojawiają się one także na słupach miejskich. Każdy sopocianin też może odebrać plakat w punkcie informacji w Urzędzie Miasta Sopotu oraz w Informacji Turystycznej.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...