Mololo stajl

Fot. matriały p;rasowe

W sobotę, 23 czerwca, o godz. 22.00 rusza kolejna edycja Mololo – krótkich spektakli plenerowych przy fontannie na skwerze Kuracyjnym. W tym roku będzie to „Czerwony kapturek w gotik stajlu” – uliczny musical oparty na motywach powieści Salci Hałas „Pieczeń dla Amfy” (Nagroda Literacka Gdynia 2017). Pokazy będą odbywały się przez cały sezon letni aż do połowy września.

Maria i Elwira opowiadają bajkę, bo tak uczyła pani świrolog na zajęciach, co je im Unia zafundowała. Że jak się ma kryzys i problem, to jest taki sposób, żeby sobie napisać bajkę. I ma pomóc. W tej bajce jest i bulterierka Amfa, i dziewczynka zombie. A przede wszystkim jest Czarek, co na Islandię wyjechał. Ale potem wrócił.

Maria siedzi z Elwirą na skrzynkach plastikowych, co je ma Elwirka za sklepem do siedzenia, i jara mentolowe. Póki im Unia nie zabroniła. Maria Mania jest sobie zadłużoną wdową i kwiaciarką w zakładzie pogrzebowym. No nie brzmi to za dobrze. Ten śmierci w Marii obecności nadmiar. Jakby to była Marii wina, że były zszedł przedwcześnie. Z powodu metafety nadmiaru. A wcześniej zaciągnął kredyt, bo w papierach miał zdolność. Oprócz kredytów byłego wlecze się za nią dziecko upiór. I upodobanie do niewłaściwych mężczyzn z powodu trudnego dzieciństwa i niewłaściwych wzorców. Ma jeszcze Maria koleżankę, Elwirę. Maria zapoznała ją na terapii zajęciowej dla kobiet, które wiążą się z niewłaściwymi partnerami. Terapia była po to, żeby przestały się wiązać. Nie przestały.

Mololo 2018: „Czerwony kapturek w gotik stajlu”

  • premiera: 23 czerwca, godz. 22.00
  • plac przed fontanną na molo w Sopocie
  • reżyseria: Magdalena Płaneta
  • scenariusz: Salcia Hałas (na motywach własnej powieści „Pieczeń dla Amfy”)
  • choreografia: Kurusz Wojeński
  • muzyka na żywo: Jan Elf Czerwiński – beatbox, loopy; Marcin Kulwas – syntezator
  • występują: Joanna Żóraw – Maria; Agata Mieniuk – Elwira
  • tancerze: Aleksandra Foltman, Magdalena Laudańska, Kamila Maik, Joanna Nadrowska, Kalina Porazińska, Rafał Alchimowicz, Adrian Kulesza, Kacper Matuszewski
  • produkcja: Marcin Kulwas

Mololo to krótkie spektakle plenerowe (ok. 30 min.) odbywające się przez cały okres letni (ok. 30 występów) przy fontannie na Skwerze Kuracyjnym. Wykraczają poza schemat teatru ulicznego, bardzo mocno obecna jest w nich muzyka i taniec. Klimat różny: czasem współczesny, czasem kostiumowy.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...