Przeżyj lato pełne filmowych emocji!

Ekran i widownia Kina Letniego na molo w Sopocie
Fot. materiały prasowe

Przed nami najdłuższy wakacyjny festiwal filmowy Visa Kino Letnie Sopot – Zakopane. Przez 62 dni, od 1 lipca do 31 sierpnia, bezpłatne seanse czekają na widzów w najpopularniejszych polskich kurortach. Kto otrzyma nagrodę festiwalu – Diamentowego Klapsa Filmowego? Tego dowiemy się 5 lipca w Sopocie. Ubiegłoroczne wyróżnienie powędrowało w ręce Macieja Stuhra.

Najwygodniejszego kina w Polsce, na plażowych leżakach na najdłuższym drewnianym molo w Europie, działać będzie codziennie. Seanse są bezpłatne, obowiązuje opłata za wstęp na molo (posiadacze Karty Sopockiej wchodzą na molo za darmo).

Festiwalowe tygodnie rozpoczną Muzyczne poniedziałki, po których będziecie nucić ścieżki dźwiękowe takich filmów jak: „Baby Driver”, „Sztuka rapu” czy „American Honey”. Wtorki będą okazją do zobaczenia filmów nagrodzonych w Cannes, na ekranie m.in.: „Niemiłość” i „Drzewo życia”. Środa oznacza największe Filmowe hity, takie jak: „Szybcy i wściekli 8” czy „Iluzja 2”. Czwartki zarezerwowane są dla filmów rodzimych reżyserów. W cyklu Made in Poland znalazł się m.in. nowy film Łukasza Palkowskiego „Najlepszy” i „Atak Paniki”, głośny debiut Pawła Maślony.

Dobry humor dzień później zagwarantują Komediowe piątki, wśród zaplanowanych projekcji m.in. „Ciao Italia!” i „Do zakochania jeden krok”. W soboty oscarowe produkcje – „Blade Runner 2049”, „Dunkierka” czy obsypany nagrodami musical „La la land”. Festiwalowy tydzień zamykają Kobiece niedziele. W tej sekcji do zobaczenia zarówno „Boską Florence”, jak i „Zwyczajną dziewczynę”.

Pełny repertuar festiwalu, harmonogram projekcji i zwiastuny prezentowanych filmów będą dostępne na stronie Visa Kino Letnie.

Godziny plenerowych projekcji w poszczególnych lokalizacjach wyznaczają zachody słońca. W Sopocie festiwalowe pokazy w lipcu o godz. 22.00, a o 21.30 w sierpniu.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...