Sopoccy lekkoatleci w świetnej formie

Biegaczka Anna Kiełbasińska podczas zawodów
Fot. materiały prasowe SKLA

– Sezon letni, na otwartych obiektach, powoli nabiera rozpędu, a zawodnicy SKLA już notują obiecujące wyniki – Jerzy Smolarek, dyrektor Sopockiego Klubu Lekkoatletycznego z siedzibą na pięknym Stadionie Leśnym przy ul. Wybickiego, nie kryje zadowolenia.

Paulina Ligarska, na Mistrzostwach Polski w Wielobojach rozgrywanych w Suwałkach, zgarnęła całą pulę. Jako „młodzieżówka” z wynikiem 5845 pkt. zdobyła złoto w swojej kategorii, jak i w kategorii seniorów. Po prostu Królowa Wieloboju!

W austriackim Linz Ania Kiełbasińska pobiegła po nowy rekord życiowy w biegu na 400 m (52,45 s.) i wypełniła minimum na sierpniowe Mistrzostwa Europy w Berlinie.

Juniorka Alicja Stój na zawodach w Krakowie, ustanawiając wynikiem 2:07,29 rekord życiowy na dystansie 800 m, uzyskała kwalifikacje na Mistrzostwa Europy U-18 w Gyor (Węgry) w dniach 5-8 lipca.

Nasi reprezentanci powalczyli również na Mistrzostwach Polski w Biegach Sztafetowych, 2 czerwca w Suwałkach. I tak: Ola Jachorek zdobyła złoty medal (wojewódzka szwedzka sztafeta mieszana U-18), Kacper Bieszke zdobył srebrny medal (wojewódzka sztafeta mieszana 4x600 m), a Piotr Dobrzański, Filip Lewandowski, Oliwia Magulska i Hania Cieślińska wywalczyli srebrny medal (sztafeta klubowa 4x600 m). Także Emila Mikszuta, Ala Stój, Igor Stoltman i Piotr Grzybowski przywieźli srebrny krążek (sztafeta klubowa 4x800 m).

Warto również odnotować, że nasza „młodzieżówka” Paulina Borys z wynikiem 1,83 m przewodzi w tabeli polskich skoczkiń wzwyż.

To obiecujący prognostyk przed Mistrzostwami Polski w Lublinie (lipiec). Te zawody to dla większości zawodników najważniejsza impreza sezonu. Dla niektórych tą najważniejszą imprezą będą Mistrzostwa Europy w Berlinie (sierpień). Wierzymy, że na każdej z nich zawodnicy sopockiego klubu zaznaczą swoją obecność.

Z pewnością wielu z nich będzie można zobaczyć na flagowej imprezie Sopockiego Klubu Lekkoatletycznego – Memoriale Janusza Sidły, który odbędzie się 27 lipca, na Stadionie Leśnym w Sopocie.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...