Róża Ekologii 2018 dla sopockiego przedszkola

Nagroda Róża Ekologii 2018
Fot. materiały prasowe

Przedszkole nr 10 w Sopocie otrzymało Oskara Ekologii – Różę Ekologii 2018. Jest to wyróżnienie, które przyznawane jest za wybitne osiągnięcia w edukacji ekologicznej, realizowane we współpracy z Komunalnym Związkiem Gmin „Dolina Redy i Chylonki”.

Przedszkolni koordynatorzy wraz z pozostałymi nauczycielami i pracownikami, każdego roku realizują wiele działań proekologicznych. Obok zbiórki nakrętek, makulatury czy elektroodpadów, w ramach projektu „Lider Lokalnej Ekologii” prowadzą spotkania ze specjalistami, warsztaty, a nawet zajęcia laboratoryjne, które pozwalają przedszkolakom zgłębić tematy ochrony środowiska.

Kapituła Nagrody oceniając działania Przedszkola nr 10 w Sopocie była pod ogromnym wrażeniem efektów ekologicznych osiągniętych przez placówkę w ciągu ostatnich 5 lat, dzięki czemu miasto Sopot to nie tylko kurort, lecz także centrum edukacji ekologicznej dla nowych pokoleń.

Za swoje zaangażowanie w koordynację programu edukacji ekologicznej w Przedszkolu nr 10 dwie panie otrzymały także nagrody Prezydenta Miasta Sopotu.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...