„Dwójka na miejscu – znaki Niepodległej”, czyli audycja Programu 2 Polskiego Radia z Sopotu

widok z góry na molo
Fot. Fotobank.PL/UMS

Program 2 Polskiego Radia kontynuuje wakacyjną trasę „Dwójka na miejscu – znaki Niepodległej”. W najbliższą sobotę, 30 czerwca, plenerowa akcja, która nawiązuje do 100-lecia odzyskania Niepodległości, zawita do Sopotu. W programie m.in. dwugodzinna audycja Moniki Zając i Pawła Siwka, którą poprzedzą spotkania z dziennikarzami i inne atrakcje dla słuchaczy – zarówno mieszkańców Sopotu, jak i turystów spędzających urlop w Trójmieście.

W sobotniej audycji „Dwójka na miejscu – znaki Niepodległej” (godz. 15.00-17.00), będzie można posłuchać m.in. opowieści Karoliny Babicz-Kaczmarek, dyrektor Muzeum w Sopocie, o przedwojennej, jak i powojennej historii tego kurortu oraz o wystawie poświęconej historii miejscowego kasyna. Radiowa Dwójka przywoła również wątek związany z pobytem Zbigniewa Herberta w tym mieście oraz przybliży historię Opery Leśnej i aktualny program Polskiej Filharmonii Kameralnej.

Pojawią się też goście związani z odbywającym się równolegle Festiwalem Dwa Teatry oraz zbliżającymi się wydarzeniami: Festiwalem Literacki Sopot i Sopot Classic. Z kolei Andrzej Zieliński – dziennikarz radiowej Dwójki – porozmawia z pisarką Magdaleną Grzebałkowską o jej nowej książce „Komeda. Osobiste życie jazzu”. A to wszystko z akompaniamentem najlepszej jazzowej muzyki – m.in. w wykonaniu (na żywo) tria: Kuba Grzywacz, Filip Arasimowicz i Adrian Szajna.

Audycję „Dwójka na miejscu – Znaki Niepodległej” z plenerowego studia Programu 2 Polskiego Radia na skwerze Kuracyjnym przy molo w Sopocie poprzedzą warsztaty plastyczne dla dzieci, zabawa w ozdabianie koszulek szablonami z wzorem fasady Muzeum w Sopocie, konkurs „Dwójka na piątkę”, a wreszcie koncert jazzowy.

Więcej informacji na stronie Programu 2 Polskiego Radia

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...