Koniec bezprawnej okupacji sopockich kortów!

Dłoń tenisisty z rakietą odbijającego piłkę
Fot. Fotobank.PL/UMS

Sopockie korty wracają do miasta i będą służyć wszystkim sopocianom! Od 10 czerwca teren sopockich kortów jest bezprawnie okupowany przez Waldemara i Bartłomieja Białaszczyków, Wojciecha Falgowskiego, Elżbietę Jakubiak i kilkudziesięciu pseudoochroniarzy. Grupa ta włamała się siłą na teren i obiekty sopockich kortów w nocy z 9 na 10 czerwca.

Korty są niedostępne dla grających tam na co dzień dzieci, pozostali zawodnicy także nie mają możliwości trenowania. Zaplanowane prestiżowe turnieje są odwoływane lub przenoszone na korty gdyńskie.

Miasto Sopot wszelkimi środami prawnymi dąży do zachowania kortów dla mieszkańców i uniemożliwienia ich zabudowy.  

Gmina Miasta Sopotu – wpisany do ksiąg wieczystych właściciel całego trenu kortów sopockich oraz Sopot Tenis Klub – dzierżawca kortów sopockich, wystąpili do sądu o przywrócenie posiadania i możliwości  korzystania z własnego obiektu.

Sąd wydał decyzję o zabezpieczeniu i postanowił, że cały obiekt pozostaje we władaniu Sopot Tenis Klubu, na warunkach określonych w umowie dzierżawy z Gminą Miasta Sopotu, właścicielem kortów. Postanowienie sądu (w załączeniu) podlega wykonaniu przez komornika.

– Zrobię wszystko zgodnie z prawem, aby teren sopockich kortów pozostał własnością wszystkich mieszkańców i służył na potrzeby sportu i rekreacji, a nie grupy osób, które chcą ten teren zawłaszczyć i wybudować aparthotel  – deklaruje Jacek Karnowski, prezydent Sopotu. – Z woli miasta korty zostały wpisane do Wojewódzkiego Rejestru Zabytków, procedowana jest także zmiana miejscowego planu zagospodarowania, która ma uniemożliwić jakąkolwiek zabudowę tego terenu.

Czytaj również:

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...