Plener garncarski na Grodzisku w Sopocie

Mężczyzna w stylizowanym stroju trzyma na dłoni niewielki gliniany garnek
Fot. materiały prasowe

Garncarstwo, jedno z najstarszych rzemiosł, współcześnie jest zawodem ginącym. Ale dzięki takim wydarzeniom, jak plener na Grodzisku, można podtrzymać tradycję oraz międzypokoleniowy przekaz wiedzy i umiejętności. A przy okazji – spędzić przyjemnie czas w malowniczym skansenie archeologicznym. Plener potrwa od 3 do 8 lipca.

Program wydarzenia składa się z pokazów i warsztatów, a także wykładów popularnonaukowych o ceramice.

Zajęcia warsztatowe z garncarstwa zostały podzielone na dwie grupy po 25 osób. Uczestnicy wykonają garnki samodzielnie (przy pomocy prowadzącego zajęcia), począwszy od uformowania naczyń, a skończywszy na wypaleniu ich w piecu. Zwieńczeniem warsztatów będzie wystawa, na której zaprezentowane zostaną przedmioty wykonane podczas warsztatów.

Aby zapewnić sobie miejsce na warsztatach garncarskich, należy wcześniej zarejestrować się telefonicznie: 58 340 66 00. Maksymalna liczba uczestników zajęć wynosi 50 osób (dwie grupy po 25 osób), decydować będzie kolejność zgłoszeń. Za wyjątkiem soboty (7 lipca) wstęp na pokazy i warsztaty garncarskie jest płatny, bilet normalny kosztuje 8 zł, ulgowy – 6 zł.

Ponadto w cyklu wykładów o ceramice wystąpią znawcy tematyki, pracownicy naukowi Muzeum Archeologicznego w Gdańsku. Będą to wystąpienia popularnonaukowe, przystępne, przeznaczone dla każdego, kto interesuje się ceramiką i archeologią. Wstęp na wszystkie wykłady jest bezpłatny.

Dołącz do wydarzenia na Facebooku: Plener garncarski na Grodzisku w Sopocie

Więcej informacji: Muzeum Archeologiczne

 

 

 

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...