Z wakacji przywieźcie obrazy – Aukcja Nowej Sztuki

Fot. materiały prasowe organizatora

Czy w czasie wakacji myślimy o sztuce? Może warto spróbować i przeżyć emocjonujące chwile w Sopocie. 7 lipca o godz. 19.30 Dom Aukcyjny Art in House organizuje w Dworku Sierakowskich (ul. Czyżewskiego 12) XXIV Aukcję Nowej Sztuki.

W katalogu pojawiła się wyjątkowo silna grupa prac. W lipcowej ofercie znalazły się sceny na plaży (Jan Dubrowin, Katarzyna Środowska, Małgorzata Piątek-Grabczyńska, Tomasz Kostecki, Magdalena Kępka), studium morza (Marek Rużyk), wodne stworzenia (Jan Bonawentura Ostrowski, Patrycja Kruszyńska Mikulska), odpoczynek w sielskich okolicznościach przyrody (Martyna Mączka), łąkę (Jacek Malinowski), Kraków latem (Krzysztof Ludwin), gdański port (Michał Janicki) czy cisza przed burzą (Stanisław Kortyka).

Nie zabraknie również stałych bywalców aukcji, a więc Wojtka Brewki ze swoim misiem, Andrejusa Kovelinasa pozostającego w steampunkowych klimatach, Edwarda Dwurnika i jego tulipanów, Marcina Jaszczaka wraz z dwupostaciowym aktem oraz onirycznego duetu Sporskich.

W katalogu pojawiają się nowe nazwiska; są to Katarzyna Kałdowska, Robert Krężlak (ogarnięty obsesją ciała ludzkiego w abstrakcyjnych kombinacjach), Jacek Opała (w jego pracach pobrzmiewa echo starogreckiej ceramiki), Urszula Teperek (sceny plażowe w chłodnym kolorycie), Barbara Gulbinowicz (również pozostająca w morskich klimatach), Maja Wolf (na granicy malarstwa i ilustracji) oraz Aleksander Jasin (surrealistyczny błękit).

W dzień poprzedzający aukcję warto odwiedzić Dworek Sierakowskich, by obejrzeć wystawę przedaukcyjną, na której zaprezentujemy wszystkie prace z lipcowego katalogu. To świetne urozmaicenie wypadu nad morze – nie róbmy sobie wakacji od sztuki nawet w lato!

Jeśli nie możecie Państwo osobiście uczestniczyć w aukcji, licytacja będzie możliwa przez telefon lub za pośrednictwem portalu OneBid. Cała oferta aukcyjna wraz z dokładną instrukcją licytacji dostępne są pod adresem Art in House.

 

XXIV Aukcja Nowej Sztuki

  • 7 lipca 2018, godz. 19.30
  • Dworek Sierakowskich
  • Sopot, ul. J. Czyżewskiego 12
Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...