Do kogo trafi Diamentowy Klaps?

Aktorzy podczas Gali Otwarcia festiwalu Visa Kino Letnie
Fot. materiały prasowe

5 lipca, na najdłuższym drewnianym molo w Europie, odbędzie się Oficjalna Gala wręczenia nagrody festiwalu – Diamentowego Klapsa Filmowego. Na czerwonym dywanie gości przywita Patricia Kazadi, którą ostatnio można było podziwiać w roli Reri w filmie „Bodo”. Wśród festiwalowej publiczności pojawią się też aktorzy doskonale znani widzom z wielkiego ekranu. Swój przyjazd zapowiedzieli m.in: Katarzyna Figura, Borys Szyc i Piotr Adamczyk.

– Nagroda przyznawana jest aktorce lub aktorowi za osobowość wnoszącą do kina pozytywne przesłanie, dostarczając widzom wielu wzruszeń i pozytywnej energii, takie właśnie emocje towarzyszą naszemu festiwalowi – mówi Paweł Adamski, pomysłodawca i organizator festiwalu, prezes Outdoor Cinema.

W tym roku nagroda trafi w ręce wyjątkowej aktorki, której nazwisko widzowie festiwalu usłyszą 5 lipca na molo w Sopocie. Rok temu wyróżnienie odebrał Maciej Stuhr, dołączając do innych nagrodzonych w jedenastoletniej historii festiwalu. Dotychczas z Diamentowego Klapsa Filmowego cieszyli się m.in.: Anna Przybylska, Alicja Bachleda-Curuś, Agnieszka Grochowska, Piotr Adamczyk, Borys Szyc i Artur Żmijewski. Po zmroku we wszystkich trzech kurortach do zobaczenia super hit „Listy do M. 2” z plejadą polskich gwiazd filmowych. Wiele z nich tego wieczoru będzie można spotkać osobiście na sopockim molo.

Repertuar festiwalu, jak co roku, podzielony został na interesujące dni tematyczne, tak, aby każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Przed nami „Muzyczne poniedziałki”, „Wtorki z Cannes”, środowe „Super hity”, czwartki „Made in Poland”, „Komediowe piątki” i sobotnie „Oscary”. Tydzień zamykamy „Kobiecymi niedzielami”.

Kalendarz projekcji i spotkań z gośćmi festiwalu do znalezienia na facebookowym profilu Visa Kino Letnie i stronie Kino.Visa.pl.

Czytaj również:

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...