Rezerwuj czas na Sopot Film Festival

Widownia na sali podczas Sopot Film Festival
Fot. materiały prasowe organizatora

Tegoroczna edycja Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Sopot Film Festival odbędzie się w dniach 14-22 lipca. W ciągu dziewięciu dni w salach kinowych i studyjnych zaprezentowanych zostanie ponad 100 filmów z całego świata – pełnometrażowych fabuł, dokumentów, animacji oraz filmów krótkometrażowych.

W programie jak co roku międzynarodowe konkursy, panorama: ekranizacje skandynawskich kryminałów, polskie filmy dokumentalne. Zobaczymy sporo premier filmowych oraz najważniejszych filmów kina autorskiego minionego sezonu w pasmach Spectrum i Spectrum Doc.

Wyjątkowym wydarzeniem będzie III Koncert Muzyki Filmowej, który odbędzie się 16 lipca na tarasach Parku Wodnego. Sam koncert to autorski dobór repertuaru i premierowe wykonanie aranżacji, przygotowanych specjalnie na festiwal. Połączenie muzyki klasycznej oraz elektronicznych aranży w wykonaniu Polskiej Filharmonii Kameralnej Sopot oraz zaproszonych gości, m.in. Pauliny Przybysz, Stefana Wesołowskiego, Piotra Kalińskiego, Olo Walickiego i innych.

W programie koncertu znajdzie się muzyka z filmów i seriali: „Fortepian”, „Źródło”, „Grawitacja”, „Blade Runner 2049”, „Młodość”, „Moja miłość”, „Gra o Tron”, „Stranger Things” oraz wielu innych.

Festiwal odbędzie się w Multikinie, na Scenie Kameralnej Teatru Wybrzeże, w Teatrze Boto, Dwóch Zmianach oraz w Państwowej Galerii Sztuki.

Więcej informacji na Sopot Film Festival

 

III Koncert Muzyki Filmowej w ramach Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Sopot Film Festival 2018 odbędzie się 16 lipca o godz. 20.00 na Tarasach przy Parku Wodnym. Koncert będzie ponownie połączeniem muzyki klasycznej oraz elektronicznych aranży i remiksów w wykonaniu Polskiej Filharmonii Kameralnej Sopot oraz zaproszonych muzyków i solistów: Pauliny Przybysz, Łukasza L.U.C. Rostowskiego, Stefana Wesołowskiego, Piotra Kalińskiego i wielu innych.

Program tegorocznego koncertu to podróż pomiędzy różnymi światami i stanami świadomości. Począwszy od świata Westeros z „Gry o Tron”, poszukiwaczy źródła życia w „Źródle”, poprzez XIX wiecznych osadników z filmu „Fortepian”, świata pensjonariuszy szwajcarskiego kurortu z filmu „Młodość”, aż po przestrzeń kosmiczną „Grawitacji” oraz "Łowcy Androidów". W programie m.in. muzyka Clinta Mansela i Kronos Quartet, Angelo Badalamentiego, Hansa Zimmera, Johana Johannssena, zespołów Air, Florence+The Machine i Son Lux.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...