Spędź lato z Muzeum Sopotu

Budynek Muzeum Sopotu
Fot. Fotobank.PL/UMS

Zwiedz wystawę, posłuchaj muzyki w ogrodzie i poznaj tajemnice miasta podczas spacerów historycznych. Zapraszamy do skorzystania z bogatej oferty kulturalnej.

Tegoroczna wystawa sezonowa poświęcona jest historii kasyna – najsłynniejszej, ale i najbardziej kontrowersyjnej rozrywce przedwojennego kurortu. Zwiedzanie ekspozycji „Kasyno w Sopocie (1919-1944)” od wtorku do niedzieli w godz. 10.00-18-00 (w niedziele wstęp wolny).

Tradycyjnie latem w muzealnym ogrodzie odbędą się koncerty. W tym roku będzie to cykl „Swingujące 3-miasto”, co czwartek, o godz. 19.00. Wystąpią m.in.: Sławek Jaskułke, Leszek Dranicki, Janusz Damięcki Quartet, Romek Puchowski. Koncerty prowadzi Marcin Jacobson.

Latem Muzeum organizuje spacery historyczne po Sopocie. 8 lipca, o godz. 12.00, zpraszamy na spacer molo – Opera Leśna (zbiórka wyjątkowo przy Państwowej Galerii Sztuki, pl. Zdrojowy 2). 12 sierpnia o godz. 12.00 będzie on wiódł trasą Muzeum Sopotu – Grand Hotel. Prowadzenie: Iwona Zając. Zbiórka pod Muzeum Sopotu.

Specjalne propozycje przygotowano dla najmłodszych. Przez całe wakacje, w każdą niedzielę, będą się odbywać Letnie spotkania z książką, we współpracy z sopocką Księgarnią Ambelucja. Harmonogram:

29 lipca, godz. 12.00 „Gry i zabawy dla małych i dużych” – warsztaty rodzinne poprowadzi Klaudyna Rozborska (Małe Rzeczy); 12 sierpnia, godz. 12.00 „Opowieści ZEN” przy akompaniamencie instrumentów. Historie zawarte w książkach Jona J. Mutha zilustruje muzyka Technologów Procesu;

26 sierpnia, godz. 12.00 „Dźwięki absurdu” – do niepowtarzalnych tekstów A. Marianowicza, J. Minkiewicza, St. Themersona i innych zagra zespół kameralny Lepiszcze.

Z kolei w soboty, o godz. 11.00, są warsztaty artystyczne dla dzieci, które poprowadzą Emilia Garska i Iwona Zając.

Tradycyjnie w sierpniu Muzeum gości Literacki Sopot. W tym roku festiwal jest poświęcony Francji.

16 sierpnia, o godz. 19.00, odbędzie się debata „Mężczyzno, czy jesteś zdolny do tego, aby być sprawiedliwym? Olimpia de Gouges i pierwsze feministki”, z udziałem Ewy Wierzbowskiej i Tomasza Wysłobockiego. Uświetni ją występ chóru feministycznego.

W kolejne dni Literackiego Sopotu w Muzeum odbędą się warsztaty ilustratorskie, gra interaktywna i warsztaty z książką dla dzieci.

Na wszystkie wydarzenia organizowane przez Muzeum Sopotu wstęp jest wolny. Zapraszamy mieszkańców i gości do korzystania z ogrodu muzeum.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...