Poetycki Dworek Sierakowskich

Joshua Weiner
Joshua Weiner. Fot. materiały prasowe TPS

Na dwa spotkania do Dworku Sierakowskich (ul. Czyżewskiego 12) zaprasza Towarzystwo Przyjaciół Sopotu. Na oba wstęp jest wolny.

Wieczór z poezją i muzyką żydowską

13 lipca o godz. 18.00 odbędzie się wieczór poetycko-muzyczny z udziałem Krystyny Łubieńskiej (słowo) oraz Trio Gdańskiego, znanego doskonale publiczności Czwartkowych Wieczorów Muzycznych. W programie spotkania w cyklu Wiersze na Piętrze znajdzie się wybór poezji m.in.: Anny Kamieńskiej, Agnieszki Osieckiej, Wisławy Szymborskiej, Bolesława Leśmiana i Juliana Tuwima. Ponadto K. Łubieńska podzieli się refleksjami na temat jednego z najbardziej osobistych i poruszających poematów Juliana Tuwima „My, Żydzi polscy”. Całości dopełni muzyka żydowska w wykonaniu: Anny Prabuckiej Firlej – fortepian, Pawła Kuklińskiego – skrzypce oraz Krzysztofa Sperskiego – wiolonczela.

Wiersze na Piętrze z Joshua Weinerem

Spotkanie 18 lipca o godz. 18.00 z amerykańskim poetą, eseistą, krytykiem i literaturoznawcą Joshua Weinerem poprowadzi Tadeusz Dąbrowski, poeta, redaktor „Toposu”. W programie spotkania między innymi prezentacja poezji J. Weinera w interpretacji autora (w j. angielskim) oraz polskie przekłady jego wierszy.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...