Sopot Classic startuje dzień wcześniej

Muzycy podczas koncertu
Fot. Michał Szymończyk

Organizatorzy 8. NDI Sopot Classic informują, iż Koncert Inauguracyjny festiwalu zostaje przesunięty z 5 na 4 sierpnia 2018 r.

W komunikacie czytamy: „W związku z nieoczekiwanym przejęciem przez Piotra Beczałę tytułowej roli w „Lohengrinie” Ryszarda Wagnera na tegorocznym festiwalu w Bayreuth, a nie chcąc odwoływać jego udziału w Koncercie Inauguracyjnym 8. edycji Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego NDI Sopot Classic w Operze Leśnej, podjęliśmy wraz z artystą wspólną decyzję o przeniesieniu wydarzenia na 4 sierpnia 2018 r.

To trudna decyzja, ale zmiana terminu była jedynym wyjściem, aby w zaistniałej sytuacji doprowadzić do występu Piotra Beczały w Sopocie i nie zawieść Państwa – wiernej publiczności.

Bilety na koncert 5 sierpnia, które zostały już przez Państwa kupione (zarówno online, jak i w stacjonarnych puntach sprzedaży), zachowują ważność. W przypadku oddania zakupionych biletów otrzymają Państwo pełen zwrot ich wartości.

Liczymy na Państwa wyrozumiałość w tej wyjątkowej sytuacji”.

*** 

8. Międzynarodowy Festiwal Muzyczny NDI Sopot Classic odbędzie się w Sopocie w dniach 4-11 sierpnia. Wydarzenie otworzy uroczysty Koncert Inauguracyjny w Operze Leśnej, podczas którego wystąpi światowej sławy tenor Piotr Beczała. Artyście towarzyszyć będzie Polska Filharmonia Kameralna Sopot pod batutą maestro Wojciecha Rajskiego.

7 sierpnia w Sali Koncertowej PFK Sopot  odbędzie się Koncert Muzyki Polskiej. Pianista Ingolf Wunder, laureat  II nagrody na XVI Międzynarodowym Konkursie im. Fryderyka Chopina w Warszawie, wykona utwory m.in. Wojciecha Kilara, Fryderyka Chopina, Krzysztofa Pendereckiego i Mikołaja Góreckiego.

9 sierpnia w kościele św. Jerzego pojawi się uznany brytyjski zespół Voces8, specjalizujący się w wykonawstwie muzyki a capella.

Koncert Finałowy „Pod niebem Paryża” odbędzie się w sobotę 11 sierpnia w Operze Leśnej w Sopocie. Wystąpi Polska Filharmonia Kameralna Sopot pod dyrekcją maestro Wojciecha Rajskiego oraz powszechnie rozpoznawalni i cenieni artyści: Edyta Piasecka (sopran), Bernadetta Grabias (mezzosopran), Anna Guzik (śpiew), Kacper Kuszewski (śpiew), Amelia Maszońska (skrzypce) oraz Lukas Gogol (akordeon).

Więcej na Sopot Classic

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...