Remonty i przebudowy dróg

sygnalizator świetlny przy robotach drogowych
Fot. Fotobank.PL/UMS

Zarząd Dróg i Zieleni w Sopocie informuje, że od 11 do 17 lipca 2018 r. planowane są prace mogące powodować utrudnienia w ruchu drogowym.

Kontynuowane będzie rozpoczęte 9 lipca układanie warstwy ścieralnej w ciągu przebudowywanego odcinka ul. Haffnera oraz Powstańców Warszawy. Na czas prac wprowadzone zostanie:

- od wtorku 10 lipca, od godz. 18.00 do godzin porannych 11 lipca (środa) całkowite zamknięcie ul. Haffnera na odcinku od skrzyżowaniu z al. Niepodległości do skrzyżowania z ul. Sępią. Etap ten wiąże się z brakiem możliwości dojazdu do Dolnego Sopotu ul. Haffnera. Zalecany objazd ulicą Podjazd bądź 3 Maja;

- od środy 11 lipca, od godz. 18.00 do godzin porannych 12 lipca (czwartek) całkowite zamknięcie ul. Haffnera na odcinku od skrzyżowania z ulicą Budzysza do skrzyżowania z ulicą Sępią. Organizacja ruchu zgodnie z etapem wcześniejszym.

Kontynuowane będą prace przy rewitalizacji skarpy sopockiej w ciągu ul. Sobieskiego. Na odcinku od ul. Chrobrego do ul. Chopina obowiązuje jeden kierunek ruchu w kierunku ul. Chopina oraz na odcinku od ul. Chrobrego do ul. 3 Maja obowiązuje jeden kierunek ruchu w stronę ul. 3 Maja.

Od 16 lipca planowane jest całkowite zamknięcie ul. Sobieskiego na odcinku od ul. Chrobrego do ul. Książąt Pomorskich.

Kontynuowana będzie przebudowa skrzyżowania ulic Kolberga – Cieszyńskiego – Obodrzyców. Ul. Kolberga na wysokości skrzyżowania jest zamknięta. Na czas zamknięcia wyznaczony jest objazd ul. Cieszyńskiego, w ciągu której usytuowane są tymczasowe przystanki komunikacji miejskiej.

10 lipca w godzinach wieczornych planowane jest zamknięcie ul. Malczewskiego na wysokości skrzyżowania z ul. Księżycową. Związane jest to z budową sieci ciepłowniczej w poprzek jezdni tej ulicy. Otwarcie dla ruchu planowane jest w godzinach porannych dnia następnego, tj. 11 lipca. Na czas zamknięcia wyznaczony zostanie objazd ul. Wejherowską a następnie ul. Obodrzyców i ul. Cieszyńskiego.

Planowane są przycinki sanitarne drzew na:

  • ul. Wybickiego na odcinku od ul. Armii Krajowej do stadionu,
  • ul. Kościuszki przed skrzyżowaniem z ul. 3 Maja,
  • ul. Haffnera na odcinku od ul. Kubacza w kierunku ul. Bohaterów Monte Cassino,
  • ul. Chopina na wysokości skrzyżowania z ul. Pułaskiego,
  • ul. Armii Krajowej na wysokości Uniwersytetu Ekonomicznego,

Podczas prowadzenia prac możliwe będą czasowe, połówkowe zajęcia jezdni.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...