Turniej Tenisowy Sopot Open

Tenisista podczas meczu
Fot. materiały prasowe Sopot Open

Turniej tenisowy Sopot Open, w randze Challenger ATP, odbędzie się na kortach ziemnych Klubu Tenisowego Arka w Gdyni od 30 lipca do 5 sierpnia 2018 r. Turniej główny poprzedzą eliminacje rozgrywane w dniach 28-29 lipca.

Gośćmi turnieju Sopot Open będą m.in. Tommy Robredo, hiszpański tenisista, olimpijczyk, zdobywca m.in. Pucharu Davisa, a także utytułowani polscy gracze: Jerzy Janowicz i Kamil Majchrzak. W puli nagród turnieju znajdą się 64 tys. euro.

– Ranga sopockich turniejów tenisowych rośnie – mówi Jacek Karnowski, prezydent Sopotu. – Cieszę się, że będziemy mogli rozegrać Sopot Open. Niestety, ze względu na bezprawną okupację sopockich kortów przez działaczy Sopockiego Klubu Tenisowego z siedzibą w Siedlcach, w upadłości, Waldemara i Bartłomieja Białaszczyków, zostaliśmy zmuszeni do przeniesienia tego prestiżowego turnieju na korty gdyńskie. Bardzo wierzę, że prawo zwycięży i wielki tenis wróci na sopockie korty – dodał prezydent Karnowski.

Wydarzenia towarzyszące turniejowi Sopot Open:

  • Strefa zabaw dla dzieci

Od poniedziałku, 30 lipca, do końca turnieju, czyli do 5 sierpnia, równolegle z turniejem tenisowym działać będzie strefa rekreacyjno-sportowa dla dzieci. Wstęp wolny.

  • Akademia Młodych Talentów

Podczas turnieju, na zaproszenie Radosława Szymanika, kapitana polskiej reprezentacji w Pucharze Davisa oraz Mariusza Fyrstenberga, wyselekcjonowana grupa młodych zawodników będzie miała okazję do wyjątkowego treningu z  profesjonalistami, a także weźmie udział w serii tematycznych warsztatów przygotowujących do kariery zawodowego tenisisty.

  • Club Day

31 lipca, na zaproszenie Mariusza Fyrstenberga, w turniejowej strefie VIP gościć będą obecni członkowie Sopot Tenis Klub. Będzie to okazja do wspólnego spotkania, rozmów i oczywiście oglądania meczów turniejowych.

  • Polish Power – spotkania kibiców z Mariuszem Fyrstenbergiem

3 sierpnia na stanowisku turniejowym Sopot Open odbędzie się cykl specjalnych spotkań Mariusza Fyrstenberga z kibicami tenisa, które będą kontynuowane w godzinach popołudniowych w strefie VIP turnieju. Będzie to okazja do bezpośredniej rozmowy, wspomnienia początków kariery pary Fyrstenberg/Matkowski i wspólnego zdjęcia z polskim zawodnikiem.

  • Kids Day

1 sierpnia będzie dniem dzieci na kortach tenisowych. Organizatorzy zaproszą dzieci na cały dzień pełen atrakcji tenisowych i nie tylko, przygotowanych specjalnie dla najmłodszych.

  • Strefa Tenisa na Placu Przyjaciół Sopotu

Od czwartku 2 sierpnia do finałowej niedzieli 5 sierpnia na Placu Przyjaciół Sopotu będzie funkcjonować strefa minikortów promująca tenis wśród najmłodszych. Bezpłatne zajęcia będą dla dzieci okazją do pierwszych kroków na korcie. Animacje w strefie przy okazji będą zachętą do wizyty na turnieju Sopot Open.

 

Międzynarodowy Turniej Tenisowy Sopot Open w randze Challenger ATP odbędzie się od 30 lipca do 5 sierpnia 2018 r. (eliminacje 28-29 lipca) na kortach klubu tenisowego Arka, przy ul. Ejsmonda 3 w Gdyni. Poza dniami, w których rozgrywane będą mecze finałowe (4 i 5 sierpnia), wstęp na korty będzie bezpłatny.

 

 

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...