Turysto szanuj Sopot! – kolejna odsłona kampanii

Ulotki kampanii Turysto szanuj Sopot!
Fot. materiały UMS

W związku z bardzo dużym zainteresowaniem i pozytywną reakcją mieszkańców, miasto rozszerza kampanię Turysto szanuj Sopot!

500 plakatów i 2 tys. ulotek w formie pocztówek będzie dostępnych dla turystów, właścicieli apartamentów i mieszkańców.

Plakaty pojawią się na słupach miejskich, materiały będą także dystrybuowane w punkcie Informacji Turystycznej na lotnisku. Pocztówki będzie także miała przy sobie Straż Miejska patrolująca Sopot.

Miasto zwraca uwagę na kilka aspektów: uszanowanie spokoju sąsiadów, czystość, korzystanie z toalet publicznych oraz prawidłowe parkowanie.

To taki savoir-vivre kulturalnego turysty – mówi prezydent Jacek Karnowski. – Niektórzy goście nie zdają sobie sprawy, że spożywanie przysłowiowego piwa pod chmurką nie jest w Sopocie legalne, zapominają także, że za ścianą ich apartamentu nierzadko mieszka sopocka rodzina, która nie ma ochoty słuchać nocnych hałasów czy sprzątać za kogoś klatkę schodową.

Materiały będą dostępne od piątku 20 lipca także w Urzędzie Miasta Sopotu oraz w Informacji Turystycznej.

Czytaj również:

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...