Kolejne mieszkania dla młodych sopocian

Wizualizacja nowych budynków komunalnych
Wizualizacja nowych budynków komunalnych

Sopot otrzymał dofinasowanie na budowę kolejnego budynku komunalnego, w którym zamieszka 48 rodzin. Tak jak do tej pory, preferowane będą młode rodziny z dziećmi. Dodatkowo przewiduje się budowę mieszkania wielopokojowego, tzw. gniazda, dla wychowanków domu dziecka.

Umowę z Bankiem Gospodarstwa Krajowego na dofinansowanie tej inwestycji podpisał 17 lipca Marcin Skwierawski, wiceprezydent Sopotu. Inwestycja powinna zamknąć się w kwocie ok. 12 mln zł, otrzymane dofinansowanie to blisko 3 mln zł.

Powstaną dwa budynki wielorodzinne, urządzony zostanie także teren wokół nich. Działka znajduje się na obszarze między ulicami: al. Niepodległości, Smolną i Świemirowską. Projektowane budynki mają 5 kondygnacji nadziemnych (w tym poddasze użytkowe). We wszystkich klatkach schodowych będą windy. Budynki dostosowano do potrzeb osób poruszających się na wózkach inwalidzkich i wózków dla małych dzieci – od parteru do ostatniego piętra oraz w poziomie na wszystkich kondygnacjach.

W jednym budynku będą 23 mieszkania, w drugim 26. Architektura projektowanych budynków to proste bryły. Elewacje urozmaicono zastosowaniem różnorodnych materiałów o zharmonizowanej kolorystyce, np. tynku, płyt włókno-cementowych, grafitowej cegły klinkierowej, przeszkleń i elementów żelbetowych (balkony). Charakterystycznym elementem architektonicznym będzie również spadzisty dach.

Rozpoczęcie prac planowane jest na wrzesień 2018 r., zaś zakończenie powinno nastąpić w kwietniu 2020 r.

Spełniamy marzenia sopocian, by mogli w naszym pięknym mieście zamieszkać na swoim – mówi Marcin Skwierawski, wiceprezydent Sopotu, odpowiedzialny m.in. za kwestie komunalne w mieście. – Własne mieszkanie, czyste powietrze, edukacja na najwyższym poziomie, bogata oferta kulturalna i sportowa – to kilka z wielu atutów, które mamy nadzieję, zatrzymają młodych w kurorcie. Kolejnych 49 nowych mieszkań, które w najbliższym czasie wybudujemy w Sopocie, to świadectwo, że do obietnic podchodzimy bardzo poważnie i słowa dotrzymujemy. Wierzę, że losowanie mieszkań w tych nowych budynkach będzie jednym z najszczęśliwszych dni w życiu naszych mieszkańców – dodaje wiceprezydent Skwierawski.   

 

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...