Sopot zwyciężył we Współzawodnictwie Sportu Młodzieżowego

dzieci siedzące na pomoście w marinie patrzą na żaglówki
Fot. materiały UMS

W Centralnym Ośrodku Sportu w Warszawie przyznane zostały nagrody za Współzawodnictwo Sportu Młodzieżowego za rok 2017. W klasyfikacji gmin z liczbą mieszkańców od 20 do 50 tys. zwyciężył Sopot. To kolejne takie wyróżnienie. Miasto Sopot wygrało w tej kategorii również w ubiegłym roku. Nagrodę z rąk Podsekretarza Stanu w Ministerstwie Sportu i Turystki, Jana Widery, odebrał Radny Miasta Sopotu Piotr Bagiński.

– Od wielu lat konsekwentnie inwestujemy w infrastrukturę sportową i szkolenie dzieci i młodzieży. Sport to dziedzina, która kształtuje młode charaktery i mocny fundament, na którym budujemy ich przyszłość  – powiedział Jacek Karnowski, prezydent Sopotu.

Sopot może się pochwalić bardzo bogatą infrastrukturą sportową. W mieście jest piękny stadion lekkoatletyczny, korty tenisowe, hipodrom, stadion rugby, marina, nowoczesne hale sportowe. Silne są tradycje żeglarskie. Sopot pod Żaglami – miejski program szkoleń żeglarskich jest realizowany i finansowany przez  miasto od ponad 10 lat. Szkolenia prowadzone są we współpracy z sopockimi klubami UKS Navigo i Sopockim Klubem Żeglarskim, a także na miejskim jachcie szkoleniowym S/Y Alf.

Dzięki konsekwentnemu inwestowaniu w sport i infrastrukturę klubową, sopockie kluby sportowe mogą się pochwalić bardzo dobrymi wynikami, a dzieci i młodzież rozpoczynające swoją przygodę ze sportem, niezależnie od dyscypliny, mają szanse na kontakt z prawdziwymi mistrzami.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...