IV Urodziny Janusza Christy na Grodzisku

Grafika porzedstawiająca bohaterów komiksów Janusza Christy
Fot. materiały prasowe Grodziska w Sopocie

Czyż może być lepsze miejsce do świętowania urodzin twórcy Kajka i Kokosza? 28 lipca wszyscy fani twórczości genialnego rysownika Janusza Christy powinni stawić się na sopockim Grodzisku, bo w programie imprezy przewidziano atrakcje zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. Wstęp jest wolny.

Kultowe komiksy zasługują na to, aby je przeżywać. Janusza Christy nie ma już wśród nas, ale jego dzieła wciąż zachwycają kolejne pokolenia. Dlatego obchodzimy urodziny Mistrza (urodził się 19 lipca). A w tym roku świętujemy także 60-lecie komiksu „Kajtek i Koko” oraz 40-lecie „Gucka i Rocha”.

Najmłodsi fani „Kajka i Kokosza” będą mogli wziąć udział w grze terenowej. Żeby wygrać, trzeba będzie zdobyć 6 pieczątek bohaterów „Kajka i Kokosza”, m.in. za strzelanie z łuku, rzucanie oszczepem, układanie megapuzzli i rozwiązanie quizu. Dla tych, którzy chcieliby nauczyć się rysowania komiksów, będą zajęcia prowadzone przez cenionego rysownika, ilustratora i scenarzystę opowieści obrazkowych Wojciecha Olszówkę.

Interesująco zapowiada się wykład Krzysztofa Janicza o tym, skąd Janusz Christa czerpał inspirację do swoich opowieści. Jakby tego było mało, otwarte zostaną dwie nowe wystawy. A następnie znawcy i wielbiciele twórczości Janusza Christy zostaną zaproszeni do swobodnej wymiany myśli, otwartej dyskusji i krótkich wystąpień. Będzie okazja, aby zadać pytania, o jakich nie śniło się filozofom – i usłyszeć wiarygodne odpowiedzi!

Program:

  • godz. 10.30-13.00 – Tropami bohaterów komiksu „Kajko i Kokosz” – gra terenowa
  • godz. 13.00-14.00 – Warsztaty rysowania komiksów, prowadzenie: Wojciech Olszówka
  • godz. 13.00-14.00 – „Kajtek i Koko”, „Gucek i Roch”. Historie oparte na faktach – prelekcja Krzysztofa Janicza
  • godz. 14.00 – Otwarcie wystaw: O Januszu Chriście oraz Od Kajtka-Majtka do Gucka i Rocha
  • godz. 14.30-16.00 – Archiwum pamięci – Janusz Christa. Otwarte spotkanie znawców i fanów twórczości Janusza Christy – dyskusje, krótkie wystąpienia, pytania od publiczności

 

 IV Urodziny Janusza Christy na Grodzisku

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...