Sopot Beach Rugby, czyli z jajem na plaży

Zawodniczki rugby graja na plaży
Fot. materiały prasowe organizatora

Od 3 do 5 sierpnia na sopockiej plaży rządzić będzie rugby. Sopot Beach Rugby, jeden z największych tego rodzaju turniejów w Polsce, odbędzie się w ramach XXVI Memoriału im. Edwarda Hodury.

Turniej rozegrany zostanie po raz szósty. Ci, którzy przyjdą pierwszy raz, z pewnością nie będą zawiedzeni. Ta mocna, siłowa, ale i inteligentna gra w wydaniu plażowym jest bardzo atrakcyjna dla kibiców. Tym bardziej, że w turnieju, obok amatorów, zagrają także profesjonaliści, zawodnicy znani doskonale fanom tej dyscypliny.

W ramach plażowych rozgrywek rugby, 3 sierpnia zmierzą się juniorzy, a w sobotę i niedzielę, odpowiednio mężczyźni i kobiety. Dodatkowo w niedzielę amatorzy zagrają w turnieju charytatywnym Hodura Cup. Biorąc pod uwagę poprzednie edycje imprezy, mogą to być bardzo znane osoby – politycy, samorządowcy, artyści. Celem jest zbiórka pieniędzy i kupno nowego wózka inwalidzkiego i elektrycznej przystawki do wózka.

­– Zapraszamy na turniej także osoby niepełnosprawne, by mogły cieszyć się z nami i kibicować rozgrywkom – mówi Jarosław Hodura, były reprezentant Polski w rugby i prezes Fundacji im. E. Hodury, organizator imprezy. – Przez cały turniej do dyspozycji osób niepełnosprawnych będzie specjalny wózek-amfibia, dzięki któremu będą oni mogli także korzystać z kąpieli.

Ambasadorem Sopot Beach Rugby jest Ewa Piątkowska, najbardziej utytułowana polska pięściarka, mistrzyni Europy i świata WBC, niegdyś także reprezentantka Polski w rugby.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...