Visa Kino Letnie na półmetku

Widownia siedzi na molo podczas projekcji filmu w ramach Visa Kino Letnie
Fot. Fotobank.PL/UMS

Za nami półmetek najdłuższego wakacyjnego festiwalu filmowego w Polsce. Visa Kino Letnie Sopot – Zakopane 2018 nie zwalnia tempa, przeciwnie, multiplikuje przyjemności! Przed nami kolejny miesiąc codziennych pokazów filmowych, a także spotkań z ludźmi kina.

Wieczorne projekcje festiwalu Visa Kino Letnie stały się obowiązkowym punktem programu dla tych, którzy nie wyobrażają sobie lata bez kultury. Sopot, Zakopane i Giżycko zostały oficjalnymi, wakacyjnymi stolicami kina. Fantastyczne emocje towarzyszyły nam podczas inauguracji festiwalu w górach, na Mazurach i nad morzem. Ich kulminację stanowiła sopocka gala, podczas której Diamentowego Klapsa Filmowego odebrała Agnieszka Dygant. Plenerowe projekcje w lipcu zgromadziły imponującą publiczność. Filmy wyświetlane pod gwiazdami zobaczyło ponad 50 tysięcy widzów.

Przed nami kolejny miesiąc festiwalowych wrażeń. W sierpniu czekają nas wyjątkowe spotkania z gwiazdami, podczas których pokażemy, że kino to połączona energia twórców i widzów. Kalendarz festiwalowych rozmów prezentuje się ekscytująco.

3 sierpnia o godz. 16 w sopockiej kawiarni Koło Molo z widzami spotkają się Artur Żmijewski i Bartłomiej Kotschedoff – aktorzy, kórych dzień wcześniej widzowie zobaczą podczas pokazu filmu „Atak paniki”. Czarna komedia Pawła Maślony będzie punktem wyjścia do rozmowy o scenariuszach toworzonych dla kina i tych, które pisze samo życie.

23 sierpnia, o godz. 18.00, w sopockiej kawiarni Koło Molo o polskiej sztuce plakatu porozmawiamy z Andrzejem Pągowskim. Ten wybitny grafik w minionym roku obchodził 40-lecie pracy artystycznej. Jego plakaty towarzyszyły filmom takich reżyserów jak: Krzysztof Kieślowski, Roman Polański czy Andrzej Wajda. Prace Pągowskiego znajdują się w największych galeriach na świecie, w tym w Museum of Modern Art w Nowym Jorku i Centrum Pompidou w Paryżu. Pojawi się możliwość zakupu prac artysty i zdobycia wymarzonego autografu.

W sierpniu na wielkim ekranie zobaczymy m.in. Meryl Streep w „Boskiej Florence” oraz Brada Pitta i Seana Penna w nagrodzonym Złotą Palmą „Drzewie życia”. Na sopockim molo z Emmą Stone zatańczy Ryan Gossling podczas projekcji obsypanego Oscarami filmu „La la land”, a Borys Szyc zarapuje jako ksiądz z filmu „Serce, serduszko”. Dokładny plan projekcji filmów znajdziecie na stronie Visa Kino Letnie

Wstęp na wszystkie projekcje i atrakcje festiwalu jest bezpłatny, obowiązuje jedynie bilet wstępu na molo.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...