Trwa Festiwal Muzyczny NDI Sopot Classic

Orkiesrta na scenie podczas festiwalu Sopot Classic
Fot. Fotobank.PL/UMS

8. Międzynarodowy Festiwal Muzyczny NDI Sopot Classic odbędzie się w Sopocie w dniach 4-11 sierpnia. Wydarzenie otworzy uroczysty Koncert Inauguracyjny w Operze Leśnej, który odbędzie się 4 sierpnia. Wystąpi światowej sławy tenor Piotr Beczała. Artyście towarzyszyć będzie Polska Filharmonia Kameralna Sopot pod batutą maestro Wojciecha Rajskiego.

– Sopot ma wspaniałe tradycje wagnerowskie, od dekad nazywany jest Bayreuth Północy – mówi Maestro Wojciech Rajski, dyrektor artystyczny festiwalu. – Cieszę się, że gwiazda naszego Koncertu Inauguracyjnego, wybitny tenor Piotr Beczała, przyjedzie do nas właśnie prosto z Bayreuth, gdzie na słynnym Festiwalu Wagnerowskim śpiewa partię tytułową w „Lohengrinie”. Zapraszamy na muzyczne spotkanie z Piotrem Beczałą w Sopocie, w naszym Bayreuth Północy.

Koncert Inauguracyjny festiwalu został przesunięty z 5 na 4 sierpnia 2018 r. w związku z nieoczekiwanym przejęciem przez Piotra Beczałę tytułowej roli w „Lohengrinie” Ryszarda Wagnera na tegorocznym festiwalu w Bayreuth. Bilety na koncert 5 sierpnia, które zostały już kupione (zarówno online, jak i w stacjonarnych puntach sprzedaży), zachowują ważność. W przypadku oddania zakupionych biletów nastąpi pełen zwrot ich wartości.

7 sierpnia w Sali Koncertowej PFK Sopot  odbędzie się Koncert Muzyki Polskiej. Pianista Ingolf Wunder, laureat  II nagrody na XVI Międzynarodowym Konkursie im. Fryderyka Chopina w Warszawie, wykona utwory m.in. Wojciecha Kilara, Fryderyka Chopina, Krzysztofa Pendereckiego i Mikołaja Góreckiego.

9 sierpnia w kościele św. Jerzego pojawi się uznany brytyjski zespół Voces8, specjalizujący się w muzyce a capella.

Koncert Finałowy „Pod niebem Paryża” odbędzie się w sobotę 11 sierpnia w Operze Leśnej w Sopocie. Wystąpi Polska Filharmonia Kameralna Sopot pod dyrekcją maestro Wojciecha Rajskiego oraz powszechnie rozpoznawalni i cenieni artyści: Edyta Piasecka (sopran), Bernadetta Grabias (mezzosopran), Anna Guzik (śpiew), Kacper Kuszewski (śpiew), Amelia Maszońska (skrzypce) oraz Lukas Gogol (akordeon).

 

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...