Remonty i przebudowy dróg w Sopocie

Sygnalizator swietlny przy robotach drogowych
Fot. Fotobank.PL/UMS

Zarząd Dróg i Zieleni w Sopocie informuje, że od 8 do 14 sierpnia planowane są prace powodujące utrudnienia w ruchu drogowym.

Kontynuowane będą prace związane z rewitalizacją skarpy sopockiej w ciągu ul. Sobieskiego. Prace prowadzone są przy całkowitym zamknięciu ul. Sobieskiego na odcinku od ul. Chrobrego do ul. Książąt Pomorskich. Na odcinku ul. Sobieskiego od ul. Chrobrego do ul. Chopina ruch jednokierunkowy w kierunku ul. Chopina. 

Trwa przebudowa skrzyżowania ulic Kolberga – Cieszyńskiego – Obodrzyców. W związku z pracami całkowicie zamknięta jest ul. Cieszyńskiego na wysokości tego skrzyżowania. Objazd ul. Kolberga.

W związku z remontem chodników, od poniedziałku do piątku w godzinach 7.00-14.00, zamknięta będzie ul. Sępia na odcinku od ul. Haffnera do ul. Zamkowa Góra. Na weekend ruch kołowy zostanie dopuszczony na ul. Sępiej.

W związku z budową sieci ciepłowniczej, dniach 8-9 sierpnia, całkowicie zamknięta będzie ul. Księżycowa na wysokości skrzyżowania z ul. Chodowieckiego.

9 sierpnia w związku z wymianą czujek w tunelu Powstańców Warszawy – Grunwaldzka, w godz. 8.30-10.00 zostanie wprowadzony ruch wahadłowy sterowany sygnalizacja świetlną.   

Kontynuowane będą prace w rejonie skrzyżowania ulic Wejherowska – Obodrzyców oraz Wejherowska – Kraszewskiego polegające na budowie dwóch rond. Wprowadzona została następująca organizacja ruchu:

- jeden kierunek na ul. Obodrzyców: od Łużyckiej do Wejherowskiej (dojazd do Brodwina przez Malczewskiego (preferowany) lub przez Wejherowska/Małopolska/Łużycka),

- jeden kierunek na ul. Wejherowskiej (od targowiska do Małopolskiej – wyjazd z Wejherowskiej od Mazowieckiej: przez Małopolską i Łużycką dalej Obodrzyców/Wejherowska do  Niepodległości).

 

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...