Popularny Eko Parking na półmetku

Melekst z turystami na przystanku przy pl. Konstytucji 3 Maja
Fot. Fotobank.PL/UMS

Ponad 6 tys. osób skorzystało z Miejskiego Eko Parkingu w lipcu, z czego prawie 4600 osób dotarło do centrum sezonową linią meleksową. To niewątpliwie rekord frekwencji tego parkingu.

Wprowadzony w zeszłym roku pilotaż coraz lepiej dociera do świadomości turystów, co przekłada się też na frekwencję. Letnia pogoda powoduje także, że wiele osób parkuje na Eko Parkingu i pieszo udaje się na plażę.

Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie Eko Parkingu

Dla porównania, w lipcu 2017 r. z przejazdów meleksami skorzystało ponad 2,5 tys. osób.

Funkcjonowanie parkingu buforowego jest elementem szeroko zakrojonej polityki mobilności, mającej na celu ograniczenie ruchu samochodowego w centrum miasta. Jednocześnie Straż Miejska i Policja, jak w każde wakacje, intensyfikują działania wobec nieprawidłowo parkujących kierowców. Niestety brak możliwości pobierania opłat za parkowanie w sobotę i niedzielę utrudniają skuteczne przeciwdziałanie nadmiernej koncentracji samochodów w popularnych rejonach kurortu.

Tylko w miniony weekend sopocka Straż Miejska nałożyła 40 mandatów na sumę 5900 zł. Założonych zostało 18 blokad, a 4 samochody zostały odholowane. W związku z dużą liczbą zgłoszeń, dzień pracy strażników został wydłużony z 8 do 12 godzin.  

W weekend 10-12 sierpnia, w związku z wydarzeniem na ERGO Arenie, dla turystów będzie dostępny bezpłatnie cały parking przy ul. Łokietka, wzdłuż całego hipodromu. Przystanek meleksów będzie zlokalizowany także przy ul. Łokietka. 

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...