Goście z Białorusi w Sopocie

W ramach współpracy ze Związkiem Polaków na Białorusi, od 26 do 29 sierpnia 2018 r. w Sopot gościć będzie 20 nauczycieli i działaczy Związku Polaków na Białorusi. Grupa zakwaterowana będzie w Domu Studenckim nr 7, ul. Armii Krajowej 111 Sopot.

Takie wizyty podtrzymują związek Białorusinów pochodzenia polskiego z krajem poprzez ukazanie im współczesnej Polski. Tematem organizowanego seminarium jest 100-lecie odzyskania przez Polskę Niepodległości, w związku z tym gościom pokazane zostaną miejsca przedstawiające historię Polski przed zdobyciem Niepodległości, upamiętniające walkę o Niepodległość jak i to, co się działo po odzyskaniu wolności.

Pragnąc zapewnić gościom ciekawy i różnorodny program podtrzymujący tożsamość narodową, zaplanowano m.in. wizytę w Europejskim Centrum Solidarności, Muzeum Emigracji w Gdyni, a także zwiedzanie wielu atrakcji Sopotu, Gdańska i Gdyni.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...