ERGO Hestia Championships – Mistrzostwa Europy Windsurf-Foil

Zawodniczka na desce z hydroskrzydłem płynie po wodzie
Fot. Robert Hajduk

Nie kończą się windsurfingowe emocje w Sopocie. Po zakończeniu zmagań najlepszych Europejczyków w klasie RS:X przyszedł czas na mistrzostwa Europy Windsurf-Foil.

Deski wyposażone w hydroskrzydła są stosunkowo nowym zjawiskiem. Pozwalają na osiąganie znacznie większych prędkości, dzięki czemu stopniowo zyskują na popularności. W tym roku mistrzostwa windsurfingowych klas wyposażonych w foile odbywają się w Sopocie i startuje w nich 23zawodników. Trzech płynie w klasie RS:X Convertible, a reszta w grupie Open. W zawodach bierze udział 13 Polaków, w tym Przemysław Miarczyński (SKŻ Ergo Hestia Sopot), brązowy medalista olimpijski w klasie R:SX z Londynu.

Mistrzostwa rozpoczęły się w poniedziałek, 27 sierpnia i potrwają do czwartku, 30 sierpnia. Start wyścigów każdego dnia o godz. 11.00. Ceremonia zakończenia odbędzie się w czwartek o godz. 18.00.

Po pierwszym dniu regat (6 wyścigów) w Open prowadzi Duńczyk Sebastian Kornum, przed Przemkiem Miarczyńskim (SKŻ Ergo Hestia Sopot) i Maćkiem Rutkowskim. W klasie RS:X Convertible pierwszy jest Brytyjczyk Jonathan Ashworth (Wielka Brytania), drugie miejsce zajmuje Emily Hall (Wielka Brytania) i trzecie Helle Oppedal (Norwegia).

Wyniki: Mistrzostwa Europy Windsurf-Foil 2018

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...