Parada Niepodległościowa na rozpoczęcie roku szkolnego

Biało-czerwone kwiaty z papieru na gałązkach
Fot. Pixabay

Rozpoczęcie nowego roku szkolnego 2018/19 oraz 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości Sopot uczci Paradą Niepodległościową. 3 września dzieci, młodzież i nauczyciele sopockich szkół w strojach z barwami narodowymi przemaszerują ul. Bohaterów Monte Cassino do muszli koncertowej. Towarzyszyć im będą m.in.: bębniarze, szczudlarze i historyczna grupa rekonstrukcyjna. Zbiórka o godz. 10.30 przy kościele św. Jerzego. Wymarsz o godz.11.00.

Przy muszli koncertowej na molo odbędzie uroczysta inauguracja roku szkolnego oraz zaprezentowany zostanie  patriotyczny program muzyczny, który wykonają dzieci i młodzież z Młodzieżowego Domu Kultury. Usłyszymy m.in. „Wojenkę”, „Dziewczynę z granatem” i „Ojczyznę”, będzie również wspólne śpiewanie pieśni.

Ponadto na placu będą stanowiska edukacyjne, przygotowane przez różne instytucje i organizacje działające w mieście:

  • MDK Sopot,
  • Biblioteka Sopocka,
  • Muzeum Sopotu,
  • Straż Pożarna,
  • Policja,
  • Punkt medyczny – WOPR,
  • Grupa rekonstrukcyjna.

***

W roku szkolnym 2018/19 do sopockich szkół uczęszczać będzie 3750 uczniów (w tym do szkół podstawowych – 1631). Po raz pierwszy  w ławce szkolnej zasiądzie 186 pierwszoklasistów. Szkoły rozpoczną edukację w bardzo dobrych warunkach organizacyjnych.

Sopockie przedszkola przyjmą 724 wychowanków. Liczba miejsc zaoferowana przez Gminę Miasta Sopotu w pełni zaspokoiła potrzeby mieszkańców – każde dziecko ma miejsce w przedszkolu.

W sopockich placówkach zatrudnionych jest 617 nauczycieli.

***

Więcej informacji o sopockich obchodach 100-lecia odzyskania niepodległości

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...