Dzień otwarty w Sopotkowie

Budynek nowego schroniska dla bezdomnych zwierząt Sopotkowo
Fot. Fotobank.PL/UMS

Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami oraz prezydent Sopotu zapraszają mieszkańców na pierwszy dzień otwarty nowego schroniska dla bezdomnych zwierząt Sopotkowo. Warto całą rodziną przyjść w niedzielę, 9 września w godzinach 10-16, do schroniska, które od połowy sierpnia mieści się w nowej lokalizacji, przy ul. Malczewskiego 38.

Odwiedzający będą mieli okazję obejrzeć schronisko „od kuchni”, zobaczyć nowe budynki i wybiegi, poznać zwierzęta tam przebywające, pobyć z nimi, pomyśleć o adopcji.

Podczas dnia otwartego będzie możliwość zakupu psich i kocich gadżetów wykonanych m.in. przez wolontariuszy sopockiego schroniska, lub wesprzeć schronisko datkiem. Organizatorzy zapraszają na słodki poczęstunek , przewidziano także wiele atrakcji m.in. dla dzieci.

Przypomnijmy, w sierpniu zakończyły się prace budowlane, adaptacyjne i odbiory Sopotkowa. Nowoczesne, funkcjonalne i komfortowe schronisko zajmuje powierzchnię 7777 m kw. W ramach inwestycji wybudowano siedem budynków: administracyjny, zaplecza techniczno-gospodarczego, opieki weterynaryjnej (w tym mały szpital dla zwierząt), budynek zaplecza dla obsługi schroniska, dwa budynki zespołów boksów dla psów, jeden budynek zespołu boksów dla kotów oraz woliera dla ptaków.

Boksy dla psów znajdujące się z nowej lokalizacji są zdecydowanie większe, z oddzielnymi wybiegami, z ogrzewaniem podłogowym. Warunki dla zwierząt są komfortowe.

Obiekty starego schroniska dla bezdomnych zwierząt w Sopocie były w złym stanie technicznym. Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa nie można było go przebudować (zgodnie z przepisami prawa odległość od budynków Uniwersytetu Gdańskiego była zbyt bliska). Dlatego też Gmina podjęła decyzję o budowie nowoczesnego schroniska w innym miejscu. W drodze konsultacji społecznych wypracowano z mieszkańcami kompromis co do miejsca jego lokalizacji. Umowa z sąsiadem starego schroniska dała możliwość dofinansowania w połowie tej inwestycji. Mieszkańcy zdecydowali również o nazwie obiektu. Spośród zgłoszonych nazw wybrano 4 najczęściej się powtarzające, które zostały poddane głosowaniu na stronie internetowej miasta. Zwyciężyła nazwa Sopotkowo.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...