Wiecha na Centrum Opieki Geriatrycznej i piknik dla rodzin

Wizualizacja powstającego Centrum Opieki Geriatrycznej
Wizualizacja powstającego Centrum Opieki Geriatrycznej

Wieszanie wiechy to piękna polska tradycja budowlana, polegająca na zawieszeniu przystrojonego kolorowymi wstążkami wieńca na górnej części budynku. Wiechę wywiesza się na znak zakończenia ważnego etapu budowy. I taką sytuację mamy właśnie na budowie Centrum Opieki Geriatrycznej w Sopocie – zakończenie pierwszego etapu budowy szpitala, czyli tzw. stan surowy.

By wspólnie uczcić zakończenie tej części prac, prezes Pomorskiego Centrum Reumatologicznego, marszałek województwa pomorskiego i prezydent Sopotu zapraszają na wspólne świętowanie i zawieszenie wiechy w czwartek, 6 września, o godz. 14.00. Spotykamy się przy ul. 23 Marca 93 w Sopocie.

Organizatorzy przygotowali wiele atrakcji, m.in. gimnastykę na świeżym powietrzu, zabawy ruchowe, krioterapię miejscową, bioptron, zdrowe przekąski i grilla. Warto wybrać się całymi rodzinami.

– Mam nadzieję, że tempo prac będzie utrzymane – nie kryje radości Barbara Gierak-Pilarczyk, prezes Pomorskiego Centrum Reumatologicznego. – Wierzę, że 1 października przyszłego roku przyjmiemy już w nowych, komfortowych warunkach, pierwszego pacjenta. Tymczasem serdecznie zapraszam na uroczystość zawieszenia wiechy na budynku szpitala.

Co na budowie? Budynki w stanie surowym już stoją, można to osobiście zobaczyć. Teraz została do zrobienia część dachów. Po dachu przyjdzie kolej na okna i prace wewnątrz budynków – instalacje, sieci, wykończenia. O ile prace pójdą zgodnie z planem, już na początku przyszłego roku rozpocznie się wyposażanie budynków. W drugiej połowie przyszłego roku szpital powinien przyjąć pierwszych pacjentów.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...