Remonty i przebudowy dróg w Sopocie

Sygnalizator świetlny przy robotach drogowych
Fot. Fotobank.PL/UMS

Zarząd Dróg i Zieleni w Sopocie informuje, że w od 5 do 11 września planowane są prace mogące powodować utrudnienia w ruchu drogowym.

1)      Kontynuowane będą prace związane z rewitalizacją skarpy sopockiej w ciągu ul. Sobieskiego. Całkowicie zamknięta będzie ul. Sobieskiego na odcinku od ul. Książąt Pomorskich do ul. 3 Maja. Na odcinku ul. Sobieskiego od ul. Książąt Pomorskich do ul. Chopina będzie obowiązywał ruch jednokierunkowy w kierunku ul. Chopina. 

2)     Od poniedziałku do piątku w godz. 6.00-14.00 całkowicie zamknięta będzie ul. Sępia na odcinku od ul. Haffnera do ul. Zamkowa Góra.

3)      Kontynuowane będą prace w rejonie skrzyżowania ulic Wejherowska – Obodrzyców oraz Wejherowska – Kraszewskiego (budowa rond). Wprowadzona została następująca organizacja ruchu:

- jeden kierunek ruchu na ul. Obodrzyców: od Łużyckiej do Wejherowskiej (dojazd do Brodwina przez Malczewskiego (preferowany) lub przez Wejherowska/Małopolska/Łużycka),

-  jeden kierunek na ul. Wejherowskiej (od targowiska do Małopolskiej – wyjazd z Wejherowskiej od Mazowieckiej przez Małopolską i Łużycką, dalej Obodrzyców/Wejherowska do  Niepodległości).

Dodatkowo od 3 września wprowadzono jeden kierunek ruchu na ul. Wejherowskiej od Al. Niepodległości do skrzyżowania z ul. Kraszewskiego. Dojazd w kierunku Gdyni z ul. Wejherowskiej oraz ulic sąsiednich możliwy jest jedynie przez Al. Niepodległości, a następnie zawrotką na skrzyżowaniu z ul. Malczewskiego.

5) Od 10 września planowane jest całkowite zamknięcie ul. Słowackiego na odcinku od skrzyżowania z ul. Wyspiańskiego do skrzyżowania z ul. Reja. Objazd do ul. Reja od strony ul. Słowackiego ul. Wyspiańskiego. Związane jest to z przebudową ul. Słowackiego.

6)   W dniach 5-6 września planowane jest całkowite zamkniecie ul. 1 Maja na wysokości posesji nr 20. Związane jest to z przebudową kanalizacji deszczowej.

7) Kontynuowana będzie naprawa ubytków w nawierzchni jezdni ul. Kujawskiej. Prace prowadzone będą przy jednostronnym zwężeniu jezdni.

8)   5 września planowane są prace związane z przycinką koron drzew na ul. Kubacza (wprowadzony zostanie zakaz zatrzymywania) na odcinku od ul. Haffnera do ul. Chmielewskiego.

9) 5 września planowane jest całkowite zamknięcie ul. Władysława IV przed skrzyżowaniem z ul. Kościuszki. Spowodowane jest to budową ośrodka dla osób niepełnosprawnych (postój betonowozu na jezdni). Na czas prowadzenia prac na odcinku ul. Władysława IV od budynku nr 1 A do skrzyżowania z ul. Lipową będzie obowiązywał ruch dwukierunkowy z obustronnymi zakazami zatrzymywania się.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...