W Sopocie 997 przełączy się na 112

Policjant trzyma słuchawkę telefonu przy uchu
Fot. materiały KMP w Sopocie

13 września Komenda Miejska Policji w Sopocie przełączy numer alarmowy 997 na 112. Od tego dnia każdy mieszkaniec Sopotu wybierając numer 997 zostanie przekierowany do Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Gdańsku (operator 112). Zmiana polega na usprawnieniu procedury zgłoszeniowej, zebraniu kompleksowej informacji oraz przyspieszeniu reakcji Policji na zgłoszenie.

Od 10 września 2018 r. w jednostkach policji województwa pomorskiego rozpoczęła się migracja numeru 997 i zostanie ona zakończona 17 września. Od tego dnia wszyscy mieszkańcy Pomorza wybierając numer 997 zostaną przekierowani do Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Gdańsku (operator 112). Codziennie do wspólnego systemu dołączają poszczególne jednostki. Wczoraj było to KMP Gdańsk, dziś dołączą KPP Chojnice, KPP Kwidzyn, KPP Malbork i KPP Nowy Dwór Gdański. 13 września w godzinach popołudniowych do wspólnego systemu dołączy Komenda Miejska Policji w Sopocie.

Taki zabieg usprawni procedurę zgłoszeniową, gdyż oficer policji otrzyma przefiltrowaną informację, co zaoszczędzi czas samego zgłoszenia, a w konsekwencji przełoży się na szybszą reakcję funkcjonariuszy.

Przy takim rozwiązaniu operator 112 będzie mógł dysponować informacją kompletną, co w sposób właściwy przekaże do wiadomości policjanta. W ubiegłym roku duża część zgłoszeń, która trafiała do Policji, były to zgłoszenia niepotwierdzone lub błędnie skierowane. Właśnie wprowadzenie numeru 112 pomoże uniknąć takich sytuacji.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...