Wrzesień – Światowy Miesiąc Choroby Alzheimera

Puzzle z napisem Alzheimer
Fot. Pixabay

„Co 3 sekundy” to hasło tegorocznych obchodów Światowego Miesiąca Choroby Alzheimera, które we wrześniu każdego roku organizowane są przez międzynarodową federację organizacji alzheimerowskich. Na choroby otępienne cierpi 50 milionów ludzi na świecie, a nowy przypadek zachorowania pojawia się co 3 sekundy.

Dom  Pomocy Społecznej w Sopocie przyłączył się do działań upowszechniających wiedzę na temat demencji, a szczególnie choroby Alzheimera. Od ośmiu lat opiekuje się chorymi z różnymi formami demencji. Zdobytym doświadczeniem i wiedzą chce się teraz podzielić. We wrześniu rozpoczął cykl spotkań dla wszystkich zainteresowanych, zwłaszcza rodzinnych opiekunów, z gerontopedagogiem Marleną  Meyer, trenerką programu „Pozytywne podejście do opieki”.

Bezpłatne spotkania na temat opieki, komunikacji, bezpieczeństwa chorego oraz opiekuna odbywają sie w każdy wtorek września i października od godz. 16.00, w Domu Pomocy Społecznej w Sopocie przy ul. Mickiewicza 49, tel. 58 551 23 18.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...