Spotkajmy się w Sopotece!

Wnętrze Sopoteki
Fot. materiały Sopoteki

Galeria kultury multimedialnej zaprasza na spotkania z ciekawymi ludźmi.

  • 18 września, godz. 18.00 – spotkanie z Piotrem Kłodkowskim

Piotr Kłodkowski, były ambasador RP w Republice Indii i doktor habilitowany nauk politycznych, jest autorem zbioru reportaży „Imperium boga Hanumana. Indie w trzech odsłonach”. Zdaniem Kłodkowskiego to właśnie waleczny bóg Hanuman jest symbolem współczesnych Indii. „Ta jego mocarność pokazuje ambicje współczesnych Indii, które z jednej strony zanurzone są mocno w tradycji, a z drugiej – chcą wejść w XXI wiek z przytupem i stać się jednym z najważniejszych graczy na światowej szachownicy” – twierdzi autor.

  • 21 września, godz. 18.00 – spotkanie z Zenonem Kruczyńskim

Polowania w Polsce mają długą tradycję, wielu zwolenników i coraz więcej przeciwników. Niezależnie od tego po której jesteśmy stronie, warto wziąć udziału w spotkaniu z Zenonem Kruczyńskim, byłym myśliwym, który dziś skupia się na walce o prawa zwierząt i działaniach na rzecz środowiska, autorem głośnej książki „Farba znaczy krew”, opowiadającej o tym, jak naprawdę wyglądają polowania w Polsce.

  • 28 września, godz. 18.00 – spotkanie z Hubertem Klimko-Dobrzanieckim

Pisarz, poeta i miłośnik podróży w życiu imał się wielu różnych zajęć – od skubania indyków, przez przemycanie diamentów, na handlu kawiorem i dziełami sztuki skończywszy. Jak wspomniane doświadczenia wpłynęły na jego twórczość? Jak zostawić Islandię? Dlaczego Grecy umierają w domu? I czym jest pornogarmażerka? O tym na spotkaniu w Sopotece.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...